17 augustus 2010 - Vakbonden zien in dat te weinig ouderen werken of van baan veranderen. De Nederlandse arbeidsmarkt omvat circa 7,8 miljoen banen. In het afgelopen jaar zijn 794.000 mensen aan een nieuwe baan begonnen. Slechts 2% van de vacatures is in 2009 vervuld door 55-plussers.
vav der Kolk is toch voorzitter van de grootste vakbond van nederland. Afbraak van ww-rechten, slopen van ontslagrechtbescherming. En dat allemaal om ouderen aan het werk te zetten tegen slechtere voorwaarden. Immers tegen dezelfde arbeidsvoorwaarden blijkt uit onderzoek niet te kunnen. Ben benieuwd wat werkgevers dan gaan roepen.
Herman de Haas
|
|
18
-
08
-
2010
|
20
:
06
uur
Als van der Kolk zich als vz van de grootste marktbond is bezig gaat houden met het verbeteren van de positie van werkenden en uitkeringsgerechtigden in plaats van afbraak dan zouden werkgevers ouderen niet durven te dumpen!
Maar dan moet er wel een top van de vakbeweging zijn die voor ''de troepen'' gaat staan en leiding geeft aan het verzet.
Lijkt mij beter dan op SER en StAr niveau sociale voorzieningen te slopen en daarmee oa de ouderen uit te leveren aan de willekeur van de staat en werkgevers!!
Henk Onstwedder
|
|
23
-
08
-
2010
|
15
:
35
uur
In plaats van te zeuren over ouderen die onvoldoende werken zou het een goede econoom betamen om eens te onderzoeken hoe snel de particpatie stijgt van de ouderen.
Daarnaast zie ik niet in waarom oudere werknemers van baan moeten veranderen als ze het naar hun zin hebben. Het gras is bij andere werkgevers echt niet groener.
Als ouderen ontslagen worden komen ze vaak niet meer aan het werk en dat komt door de vooroordelen die werkgevers hebben, is het dan de schuld van de ouderen dat ze geen baan kunnen vinden. Ik zie heel veel ouderen op hun knieen liggen met verzoeken om opledingen maar die worden gewoon geweigerd door de werkgever. Laten we nu eens kijken naar het gedrag van werkgevers in plaats van werknemers.
martin visser
|
|
25
-
08
-
2010
|
20
:
18
uur
Ik denk dat Henk een nieuwe klaverjasmaat heeft Dhr Wientjes want hij begint echt rare ideen te krijgen en die andere 2 aan tafel? Jahoor Jongerius en onze vriend Donner.
Tis gewoon 1 pot nat.
grtn
MartinV2
Patrick Van Vlierberghe
|
|
26
-
08
-
2010
|
13
:
51
uur
Waarom concentreert men zich zo op de ouderwordende werknemer ? Om deze nog langer in dienst te houden en verder te laten betalen aan de sociale zekerheid ? Er is een tijd van komen en gaan ! Zeker in de hulpverleningssector (verpleging,verzorging aan huis),het onderwijs (of moet oma nog voor de klas staan op haar 60ste ?),of de zware sector vb.hout en bouw. Als je dan toch nog een aantal jaren te werken hebt op hetzelfde bedrijf, kan de werkgever dan niet zorgen voor een interne mutatie, een andere afwisselende job ter verhoging van de motivatie ? Laat ons (50+ssers) plaats ruimen voor de jongere werklozen !!! Ik ben bereid er een aantal op te leiden met de ondertussen opgedane ervaringen. Dit zou een mooie overdracht zijn, tussen jong en iets ouder, en nog motiverend ook. Groeten uit Vlaanderen. P.
ps. Zèèr goede site