zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

Flexibilisering van arbeidsmarkt leidt tot meer draaideurwerklozen



Het betreft 43.000 werknemers die vanwege het verlies van hun baan in een kort tijdsbestek meerdere malen bij het UWV aankloppen, waarbij het meestal mensen met een tijdelijk contract en uitzendkrachten betreft. Het UWV gaat er dan ook van uit dat de toename een gevolg is van de verdere flexibilisering van de arbeidsmarkt. Sinds 1996 nam het aandeel flexkrachten in de totale beroepsbevolking toe van 26% naar 33% in 2008. Het UWV beschikt niet over recentere cijfers, maar verwacht wordt dat met het aantrekken van de arbeidsmarkt ook het aantal draaideurwerklozen weer zal toenemen.

Voor werknemers met een tijdelijk arbeidscontract ligt de kans op een vaste baan op 19% binnen twee jaar. Bij niet-uitzendkrachten ligt dat gemiddelde op 34%. Bedrijven zetten ze volgens het UWV in als de `flexibele schil`. Slechts voor een klein deel van de flexkrachten houdt een tijdelijk contract verband met een proeftijd.

Bron(nen):
de Volkskrant (20-10-2010)
 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10