zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

Te weinig ouderen werken of veranderen van baan



Joop Schippers, hoogleraar arbeids- en emancipatie-economie aan de Universiteit Utrecht, signaleert dat veel ouderen vastroesten in hun functie. Ze zien hun salaris elk jaar stijgen en verliezen bij verandering van werkgever allerlei verworven rechten. Tevens is het voor ouderen lastig om een nieuwe functie te vinden. Werkgevers vinden ouderen te duur, te weinig productief, te vaak ziek en menen dat hun opleiding verouderd is. Momentel werkt slechts 20% van de werknemers door tot het 65e levensjaar. De arbeidsparticipatie onder 55-plussers is slechts 50%.

Henk van der Kolk, voorzitter van FNV-Bondgenoten, pleit voor een breed akkoord over de arbeidsmarktproblematiek. De WW en ontslagbescherming mogen wat hem betreft gewijzigd worden. In Scandinavische landen groeit het loon in veel mindere mate mee met de leeftijd. Daardoor hebben ouderen betere kansen op de arbeidsmarkt.

Bron(nen):
Elsevier (14-8-2010)
 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10