zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

Bedrijven ondernemen te weinig tegen verzuim



Directeur Erik Visser van adviesbureau Van Spaendonck meent dat bedrijven die zich via de WGA-polis particulier verzekeren tegen gedeeltelijke arbeidsongeschiktheid een extra verplichting hebben om langdurig verzuim van werknemers tegen te gaan. `Maar ze blijken niet meer aan preventie te doen dan bedrijven die nog via de overheid verzekerd zijn.` Het bureau komt tot deze conclusies in de zogenaamde Zorg- en Inkomensverzekeringsmonitor. Visser waarschuwt voor onverantwoorde situaties doordat bedrijven er ten onrechte van uit gaan alle risico`s te hebben afgedekt.

Van alle bedrijven met een private WGA-verzekering heeft slechts 18% zich extra gewapend tegen langdurig verzuim van werknemers, van de bedrijven tot 30 werknemers slechts 14%. Uit het onderzoek komt bovendien naar voren dat 62% van de bedrijven de WGA-polis afsluit via een assurantietussenpersoon.

Bron(nen):
Het Financieele Dagblad (28-4-2010)
 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10