zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

Leidinggevende moet goede voorbeeld geven



Sinds de recente en minder recente schandalen bij grote ondernemingen is het begrip `tone at the top` erg in zwang. Volgens de Amerikaanse Association of Certified Examiners moeten leiders in dat kader vier stappen ondernemen om fraudegevoeligheid van een onderneming te bestrijden: duidelijke verwachtingen communiceren naar werknemers; leiding geven door een goed voorbeeld te geven; een veilige procedure instellen om integriteitsschendingen te melden en het belonen van integer gedrag.

Deze aanbevelingen gelden des te sterker in het perspectief van security, in veel organisaties een sluitpost. Veiligheidszaken worden vaak meer beschouwd als een noodzakelijk kwaad dan als een normaal onderdeel van de bedrijfsvoering en vaak zijn het vooral leidinggevenden die zich ontheven voelen van veiligheidsvoorschriften. Zulke leidinggevenden zijn echter niet in staat de vereiste veiligheidscultuur binnen een organisatie neer te zetten: walk your talk is het devies.

Bron(nen):
Security Management (maart 2010)
 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10