zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

Hoge Raad besluit in voordeel van mobiel van de zaak



Het betreft daarbij navorderingen die de Belastingdienst oplegde in verband met privégebruik van zakelijke mobiele telefoons in de jaren tot 2007, toen de regel dat 90% van het mobiele telefoongebruik zakelijk diende te zijn werd afgeschaft. Voor werkgevers bleek echter lastig aan te tonen dat telefoongebruik als zakelijk kon worden aangemerkt. De Belastingdienst hanteerde een tarief van 22,69 euro per maand, met inclusief bruteringen forse naheffingen. Zo diende een bedrijf met 1.000 werknemers jaarlijks 370.000 euro extra loonbelasting af te dragen.

De Hoge Raad heeft nu in de door Ernst & Young aangespannen procedure bepaald dat het maandbedrag van 22,69 euro veel te hoog is. De fiscus heeft daarbij ten onrechte de abonnementskosten meegerekend. Fiscalist Jan Bertram Rietveld van Ernst & Young meent dat circa twee derde van de naheffing bestond uit abonnementskosten. Bedrijven die in het verleden bezwaar maakten, kunnen nu rekenen op restitutie.

Bron(nen):
Het Financieele Dagblad (15-3-2010)
 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10