zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

AFM zet vraagtekens bij kosten van pensioenen



`Over het algemeen is het zeer slecht gesteld met de kostentransparantie`, meent de Autoriteit Financiële Markten (AFM). Slechts 7% van de pensioenfondsen zou volgens de toezichthouder voldoen aan de wettelijke transparantie-eisen. De AFM deed onderzoek naar pensioenfondsen en verzekeraars met een collectieve regeling waarbij werknemers een vaste premie afdragen, maar de hoogte van de uiteindelijke pensioenuitkering niet duidelijk is.

Sinds 2008 zijn de fondsen verplicht om in een zogenaamde startbrief aan nieuwe deelnemers de kosten duidelijk te maken. Van de 21 eurocent die deelnemers van dergelijke regelingen aan kosten kwijt zijn heeft 5 eurocent betrekking op het verzekeringsrisico voor arbeidsongeschiktheid. De AFM zegt in contact te treden met de tekortschietende partijen.





Bron(nen):
Het Financieele Dagblad (9-12-2009)
 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10