zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

Flexibilisering arbeidstijd is nog niet onderdeel bedrijfscultuur



Het onderzoek wijst uit dat veel werkgevers deeltijdwerk acceptabel vinden, maar niet wanneer de werknemer minder dan vier dagen aanwezig is. Ook het uitsmeren van (ouderschaps-)verlof kunnen werkgevers niet waarderen. Verder blijkt dat de houding tegenover flexwerk mede bepaald wordt door de dominante sekse in een sector.

In de ICT en de bouw, waar vooral mannen werken, wordt het personeel geacht altijd beschikbaar te zijn. Bij meer vrouwelijke beroepen, bijvoorbeeld in de dienstverlening, is flexwerken veel gebruikelijker. Kennisinstellingen zijn misschien wel het meest flexibel. Zij zien werknemers als zelfstandigen, die hun werktijden het beste zelf kunnen indelen.

Bron(nen):
Trouw (5-3-2009)
 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10