zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

Resultaten Gilead onder druk

(ABM FN-Dow Jones) Gilead Sciences heeft in het afgelopen kwartaal de omzet en winst zien dalen, maar herhaalde wel de eerder afgegeven outlook voor heel 2017. Dit meldde de Amerikaanse biofarmaceut en samenwerkingspartner van het Belgisch-Nederlandse Galapagos dinsdagavond.
Gilead behaalde in het eerste kwartaal van het gebroken boekjaar een omzet van 6,5 miljard dollar, hetgeen ruim minder was dan de 7,8 miljard dollar een jaar eerder. Aan deze omzet droegen de behandelingen van Gilead tegen HIV en chronische hepatitis B en C 5,8 miljard dollar bij. Dat was flink minder dan de 7,2 miljard dollar een jaar eerder. Vorig kwartaal liet de biofarmaceut ook al weten dat door toenemende concurrentie de prijzen voor deze behandelingen onder druk stonden.
Door de omzetdaling liep de nettowinst van de biofarmaceut terug van 3,6 miljard naar 2,7 miljard dollar.
Eind maart beschikte Gilead over een kaspositie van 34,0 miljard dollar, 0,4 miljard dollar minder dan eind december 2016.
Aandeelhouders kunnen een kwartaaldividend van 0,52 dollar per aandeel in contanten tegemoet zien.
 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10