zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

Groene koersen in Europa

(ABM FN-Dow Jones) De Europese beurzen zijn dinsdag hoger gesloten. De breed samengestelde STOXX Europe 600 index steeg 0,2 procent tot 386,91 punten, de Duitse DAX presenteerde een winst van 0,1 procent op 12.467,04 punten en voor de Franse CAC 40 resteerde een plus van 0,2 procent op 5.277,88 punten. De Britse FTSE 100 sloot 0,2 procent hoger op 7.275,64 punten.
Met de stijging gaven de Europese markten vervolg aan hogere koersen een dag eerder die vooral het gevolg waren van opluchting over de eerste ronde van de Franse presidentsverkiezingen. De perceptie is dat de markt-vriendelijke Emmanuel Macron een goede kans maakt om de nieuwe leider in Frankrijk te worden. Ook kwam de aandacht weer te liggen op bedrijfscijfers.  
Uit Amerika kwam het nieuws dat het consumentenvertrouwen zoals dat wordt gemeten door The Conference Board in april is afgenomen. Consumenten waren minder optimistisch over zowel de huidige als de toekomstige verwachtingen.
Tevens bleken de verkopen van eensgezingswoningen in maart te zijn gestegen, net als in de voorgaande maand en waren huizenprijzen gestegen.
Over Europa werd bekend dat Franse ondernemers meer vertrouwen kregen in de economie en dat Spaanse producentenprijzen omhoog gingen.
Olie noteerde dinsdag in het rood. Een juni-future West Texas Intermediate daalde 0,4 procent tot 49,04 dollar, terwijl een juli-future Brent 0,2 procent lager bewoog op 51,53 dollar.
De euro/dollar noteerde op 1,0933. Bij aanvang van de handelsdag bewoog het muntpaar nog op 1,0876 en bij het sluiten van de Amerikaanse beurzen op maandag stond er een stand van 1,0869 op de borden. 
 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10