(ABM FN-Dow Jones) De Amsterdamse beurzen zijn dinsdag met winst gesloten. De AEX index steeg 0,6 procent tot 512,15 punten, terwijl de AMX een winst van 0,5 procent liet optekenen en voor de AScX een plus resteerde van eveneens 0,5 procent.
Handelaar Hans de Jonge van Bank Degroof Petercam zag een "kabbelend dagje met af en toe wat uitschieters", maar sprak verder van een gebrek aan nieuws. "Komkommertijd", aldus de marktvorser.
Volgens De Jonge kijken beleggers "wat genuanceerder" tegen het mislukte plan van de Amerikaanse president Donald Trump om Obamacare te vervangen. Trump slaagde er afgelopen vrijdag niet in om zijn nieuwe gezondheidswet door het Huis van Afgevaardigden goed te laten keuren. Omdat er te weinig voorstanders waren, werd het voorstel teruggetrokken voordat erover gestemd kon worden.
De handelaar van Bank Degroof Petercam maakt zich minder zorgen dat ook de plannen van Trump voor belastinghervormingen spaak zullen lopen. "Dit zal uiteindelijk doorgang vinden", aldus De Jonge, toevoegend dat zowel Republikeinen als Democraten hier uiteindelijk het voordeel van in zullen zien. "Healthcare was een politieke keuze."
De macro-economische kalender bevatte in Europa slechts één agendapunt, namelijk de Italiaanse industriële orders. De orders daalden in januari met 2,9 procent ten opzichte van december 2016. De omzet nam op maandbasis met 3,5 procent af.
In de Verenigde Staten kwamen cijfers over de groothandelsvoorraden, de huizenprijzen en het consumentenvertrouwen vrij. De groothandelsvoorraden namen in februari op maandbasis met 0,4 procent toe, na een daling met 0,2 procent in de voorgaande maand. De prijzen in de twintig meest stedelijke gebieden van de Verenigde Staten stegen in januari op jaarbasis conform verwachting met 5,7 procent, na een toename van 5,5 procent in december.
Het meest in het oog springend was evenwel de ontwikkeling van het consumentenvertrouwen. Deze index steeg van 116,1 in februari naar 125,6 in maart.
De euro/dollar noteerde op 1,0861. Bij aanvang van de handelsdag bewoog het muntpaar nog op 1,0863 en bij het sluiten van de Amerikaanse beurzen op maandag stond er een stand van 1,0862 op de borden.
Olie noteerde dinsdag in het groen. Een mei-future West Texas Intermediate steeg 1,8 procent tot 48,57 dollar, terwijl een mei-future Brent 1,7 procent hoger bewoog op 51,74 dollar.
Woensdag bepalen vertrouwenscijfers in grote mate de handelsdag, met diverse data uit Frankrijk en Italië. Ook het wekelijkse rapport over de olievoorraden zal met veel aandacht bestudeerd worden. De meeste aandacht zal evenwel uit gaan naar de activatie van Artikel 50 door het Verenigd Koninkrijk, om een vertrek uit de Europese Unie in gang te zetten.