zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

Wall Street lager gesloten

(ABM FN-Dow Jones) De Amerikaanse beurzen zijn donderdag lager gesloten, waarbij de markt een adempauze nam na de rally een dag eerder, hoewel de opwaartse trend volgens marktvolgers intact bleef.
De toonaangevende S&P 500 index daalde 0,6 procent naar 2.381,92 punten, de Dow Jones index verloor 0,5 procent op 21.002,97 punten en de Nasdaq sloot 0,7 procent lager op 5.861,22 punten.
De belangrijkste indexen boekten woensdag hun grootste winst in maanden. De S&P en Nasdaq realiseerden de grootste eendaagse rally sinds 7 november, terwijl de Dow de sterkste winst in één dag boekte sinds december.
De sprong opwaarts was het resultaat van de goed ontvangen speech van president Donald Trump voor het Amerikaanse Congres en commentaar van Fed-functionarissen dat de grootste economie ter wereld klaar is voor een renteverhoging.
"Het is niet verrassend om te zien dat de markt vandaag een pauze neemt, maar er is nog steeds sprake van veel optimisme. We zitten in een periode waarin de markt handelt op concepten, visies en beloften", aldus strateeg Jimmy Chang van Rockefeller & Co. Daarnaast leidt de aanhoudende opwaartse trend ook tot zorgen, aangezien concrete beleidsvoorstellen uit Washington vooralsnog ontbreken. "Op een gegeven moment zullen de beloften en visioenen gerealiseerd moeten worden", concludeerde Chang.  
Op macro-economisch vlak werd bekend dat het aantal eerste steunaanvragen in de Verenigde Staten in de week eindigend op 25 februari is gedaald met 19.000 stuks tot 223.000 aanvragen. De steunaanvragen noteren nu al 104 weken op rij onder het niveau van 300.000.
Tevens werd bekend dat het bedrijfsklimaat in de stad New York in februari minder positief is. De index voor de huidige mate van bedrijvigheid daalde van 57,7 in januari naar 51,3 in februari.
De april-future voor een vat ruwe olie sloot donderdag op de New York Mercantile Exchange 1,22 dollar lager, ofwel 2,3 procent, op 52,61 dollar per vat.
De euro/dollar noteerde op 1,0509. Bij aanvang van de handelsdag in Europa bewoog het muntpaar nog op 1,0532 en bij het sluiten van de Amerikaanse beurzen op woensdag stond er een stand van 1,0567 op de borden.
Vrijdag staan er op macro-economisch vlak een tweetal publicaties geagendeerd. Markit en ISM publiceren hun respectieve inkoopmanagersindexen voor de dienstensector over februari. De focus zal zich met name richten op een speech van Fed-voorzitter Janet Yellen  
 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10