(ABM FN-Dow Jones) De Amerikaanse beurzen gaan woensdag een iets hogere opening tegemoet. Futures op de toonaangevende S&P 500 index noteerden circa een half uur voor opening 0,2 procent in het groen.
Op Wall Street wordt vanaf vandaag met interesse uitgekeken naar de inauguratie komende vrijdag van Donald Trump als de nieuwe president van de Verenigde Staten en diens rede daarbij. Trump liet in de voorbije dagen al meermaals in de media van zich horen, onder andere over de koers van de dollar en de status die hij de Europese Unie toedicht.
De Amerikaanse inflatie over december kwam op maandbasis conform verwachting uit op 0,3 procent. Dat gold ook voor de kerninflatie die 0,2 procent bedroeg. De inflatie op jaarbasis bedroeg 2,1 procent, een stijging ten opzichte van de plus uit november op jaarbasis met 1,7 procent.
Macro-economisch is het woensdag in de Verenigde Staten een stuk drukker dan dinsdag met achtereenvolgens de industriële productie over december, het vertrouwen van de Amerikaanse huizenbouwers in januari en in de avonduren het Beige Book, dat altijd twee weken voor het rentebesluit van de Federal Reserve uitkomt.
Verder worden er nog cijfers verwacht van Charles Schwab en nabeurs van Netflix.
Voorzitter Janet Yellen van de Amerikaanse Federal Reserve houdt nog een speech bij de Commonwealth Club of California.
Olie noteerde woensdag in het rood. Een februari-future West Texas Intermediate daalde 1,5 procent naar 51,70 dollar, terwijl een maart-future Brent ook 1,5 procent goedkoper werd op 54,62 dollar.
De euro/dollar noteerde op 1,0667. Bij aanvang van de handelsdag in Europa bewoog het muntpaar nog op 1,0695 en bij het sluiten van de Amerikaanse beurzen op dinsdag stond er een stand van 1,0705 op de borden.