zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

Europese beurzen sluiten verdeeld

(ABM FN-Dow Jones) De Europese beurzen zijn dinsdag verdeeld gesloten, waarbij eerdere winsten vervlogen door een lager Wall Street.
De breed samengestelde STOXX Europe 600 index daalde 0,4 procent op 343,07 punten, de Duitse DAX sloot vlak  op 10.757,31 punten en voor de Franse CAC 40 resteerde een min van 0,3 procent op 4.540,84 punten. De Britse FTSE 100 noteerde 0,5 procent hoger op 7.017,64 punten.
Volgens marktanalist Naeem Aslam van ThinkMarkets is de Ifo index voor het Duitse ondernemersvertrouwen debet aan het positieve sentiment op de Europese beurzen. Het cijfer kwam beter uit dan verwacht en steeg in oktober naar het hoogste niveau in twee jaar, op 110,5.
"De Duitse Ifo-data zijn een verder bewijs dat de economische groeimotor van de eurozone aan op stoom komt", aldus Aslam. "Er bestaat geen twijfel over het spillover-effect van de data naar andere landen van de eurozone, waardoor het economische plaatje er ook daar veel beter zal uitzien", voegde hij toe. "De Duitse economische data droegen bij aan het positieve sentiment, waardoor handelaren weer verliefd werden op aandelen. De data ondersteunden tevens de euro.
"Een ander element dat bijdroeg aan het sentiment was het nieuws over de Griekse leningen", vervolgde de marktanalist. De eurozone keurde een lening van 2,8 miljard euro voor Griekenland goed, maar het bedrag is niet groot en zorgt alleen op de zeer korte termijn voor verlichting, maar voor vandaag wordt het gezien als goed nieuws", concludeerde hij.
Op macro-economisch vlak werd verder bekend dat het vertrouwen van Franse ondernemers in oktober licht is gedaald, dat de industriële orders in Italië in augustus fors zijn opgelopen en dat de Spaanse producentenprijzen in september minder sterk zijn gedaald.
Olie noteerde dinsdag lager. Een december-future West Texas Intermediate noteerde 1,4 procent in de min op 49,84 dollar, terwijl een december-future Brent 1,5 procent lager bewoog op 50,71 dollar.
De euro/dollar noteerde rond het slot van de handel in Europa op 1,0898. Bij de opening vanochtend noteerde het muntpaar op 1,0886 en het sluiten van de Amerikaanse beurzen op maandag op 1,0875.
 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10