(ABM FN-Dow Jones) Het technische beeld van de AEX is in de afgelopen week behoorlijk verslechterd. De AEX Trend Index eindigde op 60 procent, vergeleken met een percentage van 76 procent een week eerder. De hoofdgraadmeter in Amsterdam daalde op weekbasis 3,0 procent naar 439,07 punten.
Een indexstand van 60 procent betekent dat 15 van de 25 fondsen uit de AEX boven het 40-weeks voortschrijdend gemiddelde VG(40) eindigden.
ArcelorMittal presenteerde net als een week eerder het meest gunstige technische plaatje. De staalreus ging aan kop met 18,6 procent boven het VG(40). Het meest sombere plaatje kwam opnieuw voor rekening van Aegon met 24,9 procent onder het VG(40).
In vergelijking tot een week eerder noteerden ING Groep, Aalberts Industries, Unibail-Rodamco en Royal Dutch Shell weer onder het VG(40).