Beursupdate: Damrak rustig in afwachting van expiratie
De Amsterdamse beurs koerst fractioneel hoger richting optie-expiratie. Tegen de klok van elf uur stond de AEX op 444,19 punten.
De agenda voor vanochtend was vrijwel leeg. Uit Duitsland kwam de ontwikkeling van het producentenprijspeil in februari. De producentenprijzen bleken gedaald met 3,0 procent, opnieuw door de dalende energieprijzen.
De euro/dollar steeg opnieuw, naar 1,1274 en olie werd goedkoper. Een april-future op een vat West Texas Intermediate daalde 0,2 procent naar 40,14 dollar en een vat Brent werd 0,4 procent goedkoper op 41,38 dollar. Donderdag stegen de olieprijzen evenwel nog fors en Brent kwam op het hoogste niveau van 2016 uit. Analist Hans van Cleef van ABN AMRO schreef de prijsstijging toe aan een combinatie van een zwakke dollar en hoop op een productiebevriezing in de oliesector in de tweede helft van april. Op 17 april treft oliekartel Opec diverse andere producenten die niet bij het kartel zijn aangesloten.