De Amsterdamse beurs is maandag met lichte winst gesloten. Vooral de koerswinsten van Philips en Binck vielen op nadat de twee fondsen met kwartaalcijfers kwamen.
De AEX won 0,1 procent op 334,46 punten, terwijl de AMX juist 0,1 procent inleverde op 531,44 punten. Elders in Europa wisten de beurzen de voeten niet droog te houden. De Duitse beurs leverde kort voor het slot 0,7 procent in en de Franse beurs sloot 0,6 procent lager.
"Philips drijft de beurs met cijfers die wat beter dan verwacht zijn. Het past binnen het plaatje dat de cijfers [op het Damrak] wat beter dan verwacht zullen zijn,” zegt André van Eerden van Aberfeld Vermogensbeheer.
Ook dinsdag staan er weer bedrijfscijfers op de agenda. Uit de AEX zijn dit DE Master Blenders en KPN en verder smallcap BE Semiconductor.