zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

Ierse economie vermijdt recessie

De Ierse economie is in het tweede kwartaal noch gegroeid, noch gekrompen. Ierland wist een recessie te vermijden doordat sterke exportprestaties krimp van de binnenlandse vraag opvingen. Dat blijkt vandaag uit cijfers van het Ierse statistiekbureau. 

In het tweede kwartaal was er ten opzichte van het eerste kwartaal sprake van nulgroei. In het eerste kwartaal kromp het BBP met 0,7 procent op kwartaalbasis, een opwaartse herziening van de eerder gerapporteerde krimp van 1,1 procent. 

Afgelopen kwartaal lieten met name de bedrijfsinvesteringen een forse daling zien van bijna 30 procent doordat er minder vliegtuigen werden gekocht. De handelsbalans bleef verbeteren doordat de export met 2,1 procent steeg en de import met 2,0 procent af nam. 

Vergeleken met het tweede kwartaal van 2011 daalde het BBP met 1,1 procent.

 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10