zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
nieuws
 

IT’ers hebben weinig zicht op effectiviteit securitymaatregelen

7 april 2016 - Meer dan één op de drie IT’ers (36 procent) heeft moeite om zicht te krijgen op de effectiviteit van getroffen securitymaatregelen. Dit blijkt uit onderzoek van Telindus onder 402 IT-professionals. Het resultaat bevestigt dat security bij veel organisaties hoge prioriteit krijgt, maar het nog lastig is om dit effectief in te richten.

35 procent van de respondenten heeft dan ook behoefte aan hulpmiddelen om aan te tonen dat hun organisatie qua securitymaatregelen voldoet aan wet- en regelgeving.



Werkdruk rond security
Door het gebrek aan inzicht worstelen IT-afdelingen ook met de extra werkdruk die securitymaatregelen met zich meebrengen. 31 procent van de IT-professionals is op zoek naar methoden om de operationele werkzaamheden rondom security te verminderen. Eenvoudiger extra capaciteit en kennis over IT-beveiliging bijschakelen (twintig procent) en het minimaliseren van de diversiteit in beveiligingsproducten (achttien procent) worden als een minder dringend probleem gezien.
 
 


Harm de Haan, Manager Consultancy & member Advisory Board bij Telindus: "Security is in de afgelopen jaren compleet veranderd, onder invloed van mobility en de ontwikkeling van internet. Organisaties staan op meerdere zichtbare en onzichtbare manieren in contact met de buitenwereld, dus alleen een firewall werkt niet meer. Het valt op dat veel IT-afdelingen moeite hebben om een security-aanpak op de rails te krijgen die rekening houdt met de IT-omgeving van vandaag de dag. Niet alleen het voorkomen van een breach zou aandacht moeten krijgen, ook de processen die in gang worden gezet bij een digitale inbraak zijn ontzettend belangrijk. Hoe detecteer je een inbraak tijdig, hoe reageer je er vervolgens op en hoe monitor je dit proces? Security vraagt om een integrale aanpak, met aandacht voor prevent, detect en react in de volledige infrastructuur. Dit biedt de IT-afdeling veiligheid en inzicht in het effect van getroffen maatregelen."

Meer informatie
De resultaten van het onderzoek en de visie van Telindus op security zijn verwerkt in de whitepaper ‘End-to-end security: zelf doen of uitbesteden?’. Deze is vrijblijvend te downloaden.

 
 Doorsturen   Reageer  

 

Laatste nieuws

 Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid
 Gen-Z’ers en Millennials zouden van baan veranderen voor bedrijf dat beter aansluit bij waarden
 Duurzaamheidsmanagement steeds belangrijker voor moderne bedrijven
 

Gerelateerde nieuwsitems

 CIO’s verspillen miljoenen aan ineffectieve cybersecurity
 Teleurgestelde business manager maakt ICT-problemen erger
 IT Security Pros negeren risico’s van vervalste certificaten
 Cyber Security is voor CFO's belangrijk, maar nog geen hoogste prioriteit
 
 
reacties
 
Er zijn nog geen reacties.

REAGEREN

Naam:
Emailadres:
URL: (niet verplicht) http:// 
 
Reactie/Opmerking:
Ik wil bericht per e-mail ontvangen als er meer reacties op dit artikel verschijnen.
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast. Is het niet te lezen? Klik hier om de code te wijzigen.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10