19 februari 2016 - Europa's nieuwe bankenwaakhond heeft de grootste banken in de eurozone verplicht om hun kapitaalniveaus gemiddeld met 0,5 procent te verhogen, na een beoordeling van een jaar van de risico's voor de financials.
Het zogenoemde Single Supervisory Mechanism (SSM), dat in 2014 werd...
19 februari 2016 - Het consumentenvertrouwen in de eurozone is in februari gedaald. Dit bleek vrijdag uit voorlopige cijfers van de Europese Commissie.
De index voor het consumentenvertrouwen daalde in februari met 2,5 punten tot een stand van 8,8 negatief.
Door: ABM Financial News. Info@abmfn.nl Redactie: +31(0)20-578...
19 februari 2016 - Telegraaf Media Groep heeft de uitbesteding van de drukactiviteiten van het concern afgerond. Dit maakte het mediabedrijf vrijdagmiddag bekend.
Circa 60 procent van het totale drukwerkvolume is uitbesteed aan zes externe partijen. Dit betreffen BDUprint, Concentra Grafic, NDC mediagroep, Hoekstra Krantendruk, Janssen/Pers...
19 februari 2016 - Wall Street opent vermoedelijk licht in het rood. Futures op de Dow Jones, S&P 500 en Nasdaq noteerden circa een half uur voor de openingszoemer 0,3 procent lager.
Voorbeurs bleken de consumentenprijzen in januari een pas op de plaats te hebben gemaakt, gerekend op maandbasis. Op jaarbasis stegen de prijzen met 1,4 procent.
De euro/dollar daalde fractioneel naar 1,1099. Een maart-future op een vat West Texas Intermediate leverde 2,3 procent in op 30,07 dollar en een vat Brent werd 2,0 procent goedkoper op 33,60 dollar.
Deere & Company verlaagde voor dit jaar de verwachtingen voor zowel de omzet als de winst. Voorbeurs bleken de resultaten afgelopen kwartaal stevig gedaald. De omzet daalde met 13 procent en de winst zelfs met 34 procent. Het aandeel opent vermoedelijk 3,6 procent lager.
Donderdag nabeurs bleek reeds dat de resultaten van Applied Materials afgelopen kwartaal onder druk stonden. Voor het lopende kwartaal toonde Applied Materials evenwel een optimistisch scenario met een verwachte omzetstijging op kwartaalbasis van 5 tot 10 procent. Hierop reageerden beleggers enthousiast, het aandeel opent vermoedelijk zo'n 8 procent hoger.
Gezien de lege beursagenda belooft het een rustige handelsmiddag te worden.
19 februari 2016 - Consumentenprijzen in de Verenigde Staten hebben in januari een pas op de plaats gemaakt. Dit bleek vrijdag uit cijfers van het ministerie van Arbeid.
In januari daalden de consumentenprijzen op maandbasis met 0,1 procent. In december was er nog sprake van een...
19 februari 2016 - Barclays heeft vrijdag het koersdoel voor Randstad verlaagd van 68,50 naar 60,00 euro met een ongewijzigd Overwogen advies.
Volgens de analisten is Randstad een ideale manier om te profiteren van een cyclisch herstel. De uitzender boekt momenteel een autonome groei van rond...
19 februari 2016 - Koopwoningen hebben in januari de grootste prijsstijging in bijna acht jaar tijd beleefd. Dit bleek vrijdag uit cijfer van het Kadaster en het Centraal Bureau voor de Statistiek.
In januari stegen de prijzen met 4,1 procent op jaarbasis. Sinds juni 2013 is...
19 februari 2016 - Deere & Company heeft de resultaten in het afgelopen kwartaal opnieuw stevig onder druk zien staan en verwacht niet dat deze neergaande trend in de rest van het jaar zal worden omgebogen. Dit bleek vrijdag uit cijfers van de Amerikaanse fabrikant...
19 februari 2016 - Wall Street dreigt met een klein verlies van start te gaan. Rond de klok van een uur noteerden de futures op de Dow Jones, S&P 500 en Nasdaq index circa een half procent lager.
De agenda voor vanmiddag is aan de lege kant. Er staan enkele bedrijfscijfers, waaronder die van Deere op de rol en om half drie volgen de inflatiecijfers.
Volgens Stephan Cammaert van KBC gaat de aandacht vandaag vooral uit naar dit laatste cijfer. De analist rekent op een sterk cijfer en de consensus ligt op een stijging naar 1,3 op jaarbasis. "De sterker dan verwachte Amerikaanse producentenprijzen-cijfers van eergisteren wijzen in dezelfde richting", aldus Cammaert.
Een sterk cijfer zal volgens KBC positief uitpakken voor de dollar. De euro/dollar kan vervolgens volgens Cammaert wel eens door de recente geteste steun op 1,1070 breken. Rond lunchtijd handelde het muntpaar op 1,1100.
Een maart-future op een vat West Texas Intermediate daalde 2,3 procent naar 30,07 dollar en een vat Brent werd 2,0 procent goedkoper op 33,60 dollar.
Donderdag nabeurs bleek reeds dat de resultaten van Applied Materials afgelopen kwartaal onder druk stonden. Voor het lopende kwartaal toonde Applied Materials evenwel een optimistisch scenario met een verwachte omzetstijging op kwartaalbasis van 5 tot 10 procent. Hierop reageerden beleggers enthousiast, het aandeel opent vermoedelijk zo'n 7 procent hoger.
19 februari 2016 - De economische groei in de landen die zijn aangesloten bij de Organisatie van economische samenwerking en ontwikkeling is in het vierde kwartaal behoorlijk vertraagd ten opzichte van een kwartaal eerder. Dit bleek vrijdag uit voorlopige cijfers van de Parijse organisatie.
De groei...
19 februari 2016 - De Amsterdamse beurs beleeft vooralsnog een rustige dag. Aan het einde van de ochtendhandel noteerde de AEX 0,3 procent lager op 412,53 punten.
Naast enkele bedrijfscijfers was het vanochtend rustig. In Nederland bleken de consumentenbestedingen en de investeringen gestegen. Het consumentenvertrouwen daalde evenwel.
Verder bleken de Duitse producentenprijzen opnieuw gedaald, maar stegen de Britse detailhandelsverkopen.
Volgens Stephan Cammaert van KBC gaat de aandacht vandaag vooral uit naar de inflatie in Amerika. De analist rekent op een sterk cijfers, wat positief zou uitpakken voor de dollar. De euro/dollar zou vervolgens volgens Cammaert wel eens door de recente geteste steun op 1,1070 kunnen breken.
Rond lunchtijd handelde het muntpaar op 1,1100. Olie werd goedkoper. Een maart-future op een vat West Texas Intermediate daalde 1,8 procent naar 30,23 dollar en een vat Brent werd 1,9 procent goedkoper.
18 februari 2016 - Applied Materials heeft in het eerste kwartaal van het gebroken boekjaar zowel de omzet als de winst zien dalen. Dit maakte de Amerikaanse toeleverancier van de halfgeleiderindustrie donderdag nabeurs bekend. CEO Gary Dickerson stelde evenwel dat de markten gunstig...
18 februari 2016 - Fondsen uit de AEX met een notering op Wall Street zijn gemengd gesloten in vergelijking tot het slot op het Damrak.
Aegon (+0,7%) ArcelorMittal (-1,5%) ASML (-0,1%) ING Groep (-0,6%) Philips (-0,1%) RELX (+0,1%) Royal Dutch Shell (+0,0%) Unilever (-0,1%)
De...