zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
beurs
 

Todlin meldt belang in Reesink

12 maart 2016 - Todlin heeft een eerste belang in Reesink gemeld. Dit bleek uit een melding in het kader van de Wet op het financieel toezicht, gedateerd op 9 maart 2016. Todlin meldde een kapitaalbelang van 11,18 procent met een dito stemrecht.

 Lees verder...  Reageer

Norges Bank vergroot belang in Corbion

12 maart 2016 - Norges Bank heeft een groter belang in Corbion gemeld. Dit bleek uit een melding in het kader van de Wet op het financieel toezicht, gedateerd op 10 maart 2016. Norges Bank meldde een kapitaalbelang van 3,01 procent met een dito stemrecht. Op 8 maart dit jaar meldde Norges Bank nog een kapitaalbelang van 2,96 procent met eenzelfde stemrecht.

 Lees verder...  Reageer

Dodge & Cox International Stock Fund verkleint belang in Philips

12 maart 2016 - Dodge & Cox International Stock Fund heeft een kleiner belang in Philips gemeld. Dit bleek uit een melding in het kader van de Wet op het financieel toezicht, gedateerd op 9 maart 2016. Dodge & Cox International Stock Fund meldde een kapitaalbelang van 2,97 procent met eenzelfde stemrecht. Op 1 juli 2013 meldde Dodge & Cox International Stock Fund nog een kapitaalbelang van 4,30 procent met een dito stemrecht.

 Lees verder...  Reageer

Dodge & Cox verkleint stemrecht in Philips

12 maart 2016 - Dodge & Cox heeft een kleiner stemrecht in Philips gemeld. Dit bleek uit een melding in het kader van de Wet op het financieel toezicht, gedateerd op 9 maart 2016. Dodge & Cox meldde een stemrecht van 2,98 procent met een ongewijzigd kapitaalbelang van nul procent. Op 23 juni vorig jaar meldde Dodge & Cox nog een stemrecht van 4,97 procent met een kapitaalbelang van nul procent.

 Lees verder...  Reageer

Beursupdate: AEX op Wall Street

11 maart 2016 - Op Wall Street zijn vandaag zeven van de acht AEX-genoteerde fondsen ten opzichte van het slot in Amsterdam hoger gesloten. Aegon (1,00%) ArcelorMittal (-0,26%) ASML (0,81%) ING Groep (0,22%) Philips (0,56%) RELX (0,88%) Royal Dutch Shell (0,47%) Unilever (0,18%) Euro/dollar: 1,1152 Op basis van...

 Lees verder...  Reageer

Groen domineert op Wall Street

11 maart 2016 - De Amerikaanse beurzen zijn vrijdag bij een vrijwel lege beursagenda en gesteund door beter dan verwachte importprijzen hoger gesloten. De S&P 500 index noteerde 1,6 procent hoger op 2.022,19 punten. De Dow Jones index steeg 1,3 procent op 17.213,31 punten en de Nasdaq dikte zelfs 1,9 procent aan op 4.748,47 punten. Beleggers moesten het vrijdag doen met een matig gevulde beursagenda. Afgelopen maand namen prijzen die Amerikanen voor de import moesten betalen met 0,3 procent af, na een daling van 1,0 procent in januari. Volgens economen van Nomura wees de consensusverwachting op een krimp van 0,7 procent in februari. Net als in de voorgaande maanden was de daling vooral het gevolg van lagere brandstofprijzen. De exportprijzen daalden in februari met 0,4 procent, na een min van 0,8 procent in de voorgaande maand. Met het groen op de koersenborden herstelden de aandelenmarkten van de verliezen op donderdag. De beurzen stonden toen onder druk na het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Aanvankelijk reageerden de markten enthousiast op de aankondigingen van de ECB om onder meer de rentetarieven te verlagen en de maandelijkse aankopen van obligaties op te voeren. Nadat ECB-president Mario Draghi echter zei niet te verwachten dat de rente nog verder zal worden verlaagd, keerde de markt. Op weekbasis resteerde er voor de toonaangevende S&P 500 index een winst van 1,1 procent. De Dow Jones index noteerde 1,2 procent hoger en technologiebeurs Nasdaq schreef 0,7 procent bij. Komende week krijgen Amerikaanse beleggers op dinsdag de nieuwste producentenprijzen en de detailhandelsverkopen te verwerken. Woensdag volgen de consumentenprijzen en de industriële productie, waar het consumentenvertrouwen gemeten door de Universiteit van Michigan op vrijdag de week besluit. De euro/dollar noteerde vrijdagavond op 1,1152. Bij het sluiten van de Europese beurzen bewoog het muntpaar nog op 1,1163 en donderdag stond er een stand van 1,1181 op de borden bij het sluiten van de Amerikaanse beurzen. Olie noteerde vrijdag in het groen. Een april-future op een vat West Texas Intermediate steeg 1,9 procent op 38,55 dollar, terwijl een mei-future Brent 0,9 procent meer waard werd op 40,42 dollar. Volgens het Internationaal Energie Agentschap (IEA) lijken de prijzen voor ruwe olie uitgebodemd, omdat de terugkeer van Iran naar de markt sinds het opheffen van Westerse sancties minder dramatisch is verlopen dan verwacht en er tegelijkertijd tekenen zijn dat grote olieproducenten buiten oliekartel OPEC minder produceren. De productie van OPEC-landen daalde in februari met 90.000 vaten per dag tot 32,6 miljoen vaten per dag. De productie van niet OPEC-landen daalde in februari met eveneens 90.000 vaten per dag tot 57,1 miljoen vaten per dag.

 Lees verder...  Reageer

Wall Street richting hoger slot

11 maart 2016 - De Amerikaanse beurzen gaan vrijdag bij een vrijwel lege beursagenda en gesteund door beter dan verwachte importprijzen een groen slot tegemoet. De S&P 500 index noteerde 1,5 procent hoger op 2.020,56 punten. De Dow Jones index steeg 1,3 procent op 17.207,73 punten en de Nasdaq dikte zelfs 1,7 procent aan op 4.741,93 punten. Beleggers moesten het vrijdag doen met een matig gevulde beursagenda. Afgelopen maand namen prijzen die Amerikanen voor de import moesten betalen met 0,3 procent af, na een daling van 1,0 procent in januari. Volgens economen van Nomura wees de consensusverwachting op een krimp van 0,7 procent in februari. Net als in de voorgaande maanden was de daling vooral het gevolg van lagere brandstofprijzen. De exportprijzen daalden in februari met 0,4 procent, na een min van 0,8 procent in de voorgaande maand. Met het groen op de koersenborden herstelden de aandelenmarkten van de verliezen op donderdag. De beurzen stonden toen onder druk na het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Aanvankelijk reageerden de markten enthousiast op de aankondigingen van de ECB om onder meer de rentetarieven te verlagen en de maandelijkse aankopen van obligaties op te voeren. Nadat ECB-president Mario Draghi echter zei niet te verwachten dat de rente nog verder zal worden verlaagd, keerde de markt. De euro/dollar noteerde vrijdagavond op 1,1157. Bij het sluiten van de Europese beurzen bewoog het muntpaar nog op 1,1163 en donderdag stond er een stand van 1,1181 op de borden bij het sluiten van de Amerikaanse beurzen. Olie noteerde vrijdag in het groen. Een april-future op een vat West Texas Intermediate steeg 1,6 procent op 38,45 dollar, terwijl een mei-future Brent 0,7 procent meer waard werd op 40,34 dollar. Volgens het Internationaal Energie Agentschap (IEA) lijken de prijzen voor ruwe olie uitgebodemd, omdat de terugkeer van Iran naar de markt sinds het opheffen van Westerse sancties minder dramatisch is verlopen dan verwacht en er tegelijkertijd tekenen zijn dat grote olieproducenten buiten oliekartel OPEC minder produceren. De productie van OPEC-landen daalde in februari met 90.000 vaten per dag tot 32,6 miljoen vaten per dag. De productie van niet OPEC-landen daalde in februari met eveneens 90.000 vaten per dag tot 57,1 miljoen vaten per dag.

 Lees verder...  Reageer

TA: technische beeld AEX nipt verbeterd

11 maart 2016 - Het technische beeld van de AEX is afgelopen week iets verbeterd. De AEX Trend Index eindigde op 56 procent, tegenover een stand van 52 procent vorige week. De hoofdgraadmeter in Amsterdam sloot de week af op 441,75 punten, een weekwinst van 0,9 procent. Een indexstand van 56 procent betekent dat 14 van de 25 fondsen uit de AEX boven het 40-weeks voortschrijdend gemiddelde VG(40) eindigden. DSM noteerde in tegenstelling tot een week eerder weer boven het VG(40). Net als vorige week had Wolters Kluwer het meest gunstige technische plaatje. De uitgever noteert nog altijd ruim vijftien procent boven het VG(40). Het meest sombere plaatje komt net als een week eerder voor rekening van Delta Lloyd met een min van ruim 35 procent.

 Lees verder...  Reageer

Damrak werkt verliezen na rentebesluit weg

11 maart 2016 - De Amsterdamse beurzen hebben vrijdag met flinke winsten een sterk antwoord gegeven op de koersverliezen van donderdag in de nasleep van het rentebesluit van de Europese Centrale Bank. De AEX steeg 2,7 procent op 441,75 punten, terwijl de AMX 2,0 procent bij kon schrijven op 668,37 punten. Ook elders in Europa domineerde het groen op de koersenborden, met een winst van 3,3 procent voor Frankfurt en 3,1 procent voor Parijs. "Europese aandelen draaiden de verliezen na de ECB [rentebesluit] terug", aldus analisten van de Belgische bank KBC. Marktanalisten van Rabobank spraken verder van een teruggekeerd positief sentiment. De euro/dollar noteerde vrijdag op 1,1163. Bij aanvang van de handelsdag noteerde het muntpaar nog op 1,1138 en donderdag stond er bij het sluiten van de Europese beurzen nog een stand van 1,1164 op de borden. Olie noteerde vrijdag in het groen. Een april-future op een vat West Texas Intermediate steeg 2,0 procent op 38,61 dollar, terwijl een mei-future Brent 1,0 procent meer waard werd op 40,43 dollar. Volgens het Internationaal Energie Agentschap (IEA) lijken de prijzen voor ruwe olie uitgebodemd, omdat de terugkeer van Iran naar de markt sinds het opheffen van Westerse sancties minder dramatisch is verlopen dan verwacht en er tegelijkertijd tekenen zijn dat grote olieproducenten buiten oliekartel OPEC minder produceren. De productie van OPEC-landen daalde in februari met 90.000 vaten per dag tot 32,6 miljoen vaten per dag. De productie van niet OPEC-landen daalde in februari met 90.000 vaten per dag tot 57,1 miljoen vaten per dag. Beleggers moesten het verder stellen met een vrijwel lege beursagenda met enkel inflatiecijfers uit Duitsland en Spanje. Waar de Duitse inflatie in februari op jaarbasis 0,0 procent bedroeg van 0,5 procent in januari, was in Spanje sprake van een sterkere deflatie met een prijsdaling van 0,8 procent in februari van 0,3 procent in januari.

 Lees verder...  Reageer

DNB en VEB scharen zich achter Delta Lloyd

11 maart 2016 - De Nederlandsche Bank en de Vereniging van Effectenbezitters staan achter de claimemissie van Delta Lloyd. Dit meldde de verzekeraar vrijdag. DNB liet in een brief aan de verzekeraar weten dat het verzoek van Highfields Capital bij de Ondernemingskamer zou moeten worden afgewezen....

 Lees verder...  Reageer

`Lazard gaat Royal Dutch Shell begeleiden bij desinvesteringen`

11 maart 2016 - Royal Dutch Shell heeft gekozen voor Lazard als begeleider bij de verkoop van 30 miljard dollar aan bezittingen. Dit schreef persbureau Reuters vrijdag op basis van bronnen. Naast Lazard zullen ook Bank of America Merrill Lynch en Morgan Stanley de oliereus bijstaan...

 Lees verder...  Reageer

Wall Street nadert hogere opening

11 maart 2016 - De Amerikaanse beurzen gaan vrijdag een hogere opening tegemoet gesteund door onder meer een meevallend cijfer over de importprijzen. Futures op de Dow Jones index, de S&P 500 index en technologiebeurs Nasdaq koersten een half uur voor de openingsbel tot 1,0 procent hoger. Afgelopen maand namen prijzen die Amerikanen voor de import moesten betalen met 0,3 procent af, na een daling van 1,0 procent in januari. Volgens economen van Nomura wees de consensusverwachting op een krimp van 0,7 procent in februari. Net als in de voorgaande maanden was de daling vooral het gevolg van lagere brandstofprijzen. De exportprijzen daalden in februari met 0,4 procent, na een min van 0,8 procent in de voorgaande maand. Beleggers moeten het vrijdag verder stellen met een lege beursagenda. Ook komende maandag belooft een rustige dag te worden voor Wall Street. Donderdag was er nog voldoende te beleven en stonden de beurzen wereldwijd stevig onder druk na het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Aanvankelijk reageerden de markten enthousiast op de aankondigingen van de ECB om onder meer de rentetarieven te verlagen en de maandelijkse aankopen van obligaties op te voeren. Nadat ECB-president Mario Draghi echter zei niet te verwachten dat de rente nog verder zal worden verlaagd, keerde de markt. Beleggers profiteerden evenwel vrijdag in Europa al van een verbeterd sentiment, met winsten van 3,1 procent voor zowel Frankfurt als Parijs en een plus van 1,6 procent voor Londen. Het beeld in Azië was vanochtend ingetogen en de hoofdbeurzen in Tokio en Shanghai bewogen binnen een bandbreedte van enkele tienden van een procent in het groen. Marktanalisten op zakenzender CNBC wezen op risicoschuwe handelaren na de ongekende en onverwachte marktbewegingen van donderdag. De euro/dollar noteerde op 1,1122. Bij aanvang van de handelsdag in Europa stond het muntpaar nog op 1,1138 en donderdag resteerde er bij het sluiten van de Amerikaanse beurzen een stand van 1,1181. Olie noteerde vrijdag in het groen. Een april-future op een vat West Texas Intermediate steeg 1,7 procent op 38,48 dollar, terwijl een mei-future Brent 1,2 procent meer waard werd op 40,53 dollar. Volgens het Internationaal Energie Agentschap (IEA) lijken de prijzen voor ruwe olie uitgebodemd, omdat de terugkeer van Iran naar de markt sinds het opheffen van Westerse sancties minder dramatisch is verlopen dan verwacht en er tegelijkertijd tekenen zijn dat grote olieproducenten buiten oliekartel OPEC minder produceren. De productie van OPEC-landen daalde in februari met 90.000 vaten per dag tot 32,6 miljoen vaten per dag. De productie van niet OPEC-landen daalde in februari met eveneens 90.000 vaten per dag tot 57,1 miljoen vaten per dag.

 Lees verder...  Reageer

Daling Amerikaanse importprijzen

11 maart 2016 - Importprijzen in de Verenigde Staten zijn in februari in een minder hoog tempo gedaald. Dit bleek vrijdag uit cijfers van het ministerie van Arbeid. Afgelopen maand namen prijzen die Amerikanen voor de import moesten betalen met 0,3 procent af, na een daling...

 Lees verder...  Reageer

Beursagenda maandag 14 maart 2015

11 maart 2016 - Nederland 10:00 Delta Lloyd - Ondernemingskamer over claimemissieverzoek Highfields Capital 14:00 Ahold - BAVA Europa --:-- Griekse beurs - Gesloten 11:00 Industriële productie - Januari (eur) 12:00 Economische groei G20 OESO - Vierde kwartaal 14:00 Delhaize Group - BAVA Amerika - Azië 00:50 Machine-orders - Januari (Jap) Door:...

 Lees verder...  Reageer
< vorige 625 626 627 628 3305 volgende >
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10