12 april 2016 - Alle vluchten van en naar de Brusselse luchthaven Charleroi zijn tijdelijk opgeschort, nadat luchtverkeersleiders zich ziek meldden uit protest tegen een hogere pensioenleeftijd, binnen enkele dagen nadat de luchthaven was heropend na de dodelijke terreuraanslagen van vorige maand.
Ook vluchten op andere...
12 april 2016 - Staatssecretaris Wiebes van Financien stimuleert belastingontduikers om hun verborgen vermogen in het buitenland snel aan te geven, door forse hogere boetes in het vooruitzicht te stellen.
De boete voor belastingduikers die zichzelf melden bij de Belastingdienst wordt vanaf 1 juli verdubbeld naar...
12 april 2016 - De aandelenmarkten in Europa hebben hun winsten maandagmiddag uitgebouwd, meeliftend op een stijging van de olieprijs, na een hoopgevend bericht over een mogelijk akkoord tussen olieproducerende landen om de productie te bevriezen.
De EuroStoxx 50 sloot 0,4 procent hoger op 2.924,23 punten, de DAX 30 steeg 0,8 procent tot 9.761,47 punten, de Franse CAC won 0,8 procent tot 4.345,91 punten en de FTSE 100 won 0,7 procent tot 6.242,39 punten.
Het Russische persbureau Interfax meldde rond half vijf dat Saoedi-Arabië en Rusland meewerken aan een bevriezing van de olieproductie, ook als Iran daar niet aan meedoet. Eerder zei de toonaangevende olieproducent alleen te willen bevriezen, als ook andere olieproducenten, waaronder Iran, daaraan zouden meedoen.
Iran wil zijn olieproductie eerst weer op het peil van voor de economische sancties brengen, nu die sancties zijn opgeheven, alvorens mee te doen aan productiebevriezing.
De olieprijs steeg flink op het nieuws en wordt momenteel ruim 3 procent hoger verhandeld.
In Frankrijk steeg olieconcern Total daarop 1,8 procent, terwijl ook het Britse BP en Royal Dutch Shell vergelijkbare winsten neerzetten.
De Europese beurzen waren rond het middaguur al opgekrabbeld, dankzij oplopende olie- en metaalprijzen, nadat ze in de ochtendhandel tussen winst en verlies schommelden en beleggers een pas op de plaats maakten voorafgaand aan wat een grimmig cijferseizoen belooft te worden.
De Amerikaanse aluminiumfabrikant Alcoa trapte maandag nabeurs officieus het cijferseizoen af, met een daling van de nettowinst van 92 procent. De fabrikant verlaagde tevens de outlook voor het gehele boekjaar. De markt vreest dat de tegenvallende data een voorbode zijn voor een moeizaam eerste kwartaal. Dinsdag werd het fonds krap vier procent lager verhandeld.
De Europese financials leverden hun winst van eerder dinsdag grotendeels weer in, in navolging van een aantal grote Italiaanse banken. Die stegen aanvankelijk op het nieuws dat de de Italiaanse regering akkoord is met een privaat investeringsfonds dat gericht is op het ondersteunen van de zwakke Italiaanse banken. De twee grootste banken, Unicredit en Intesa Sanpaolo, zouden beide ongeveer 1 miljard euro aan het fonds moeten bijdragen, volgens personen die bekend zijn met de situatie, wat volgens handelaren meer is dan werd verwacht. Beide aandelen sloten ruim 5 procent lager, nadat Unicredit eerder op de dag nog op winst stond, en de handel werd zelfs tijdelijk stilgelegd.
Ook Banca Monte dei Paschi di Siena en Banca Popolare di Milano leverden hun eerdere forse winsten in.
"De markt verwerkt de grote bijdrage van de twee grote banken niet goed", zei analist Vincenzo Longo van IG Markets.
De euro noteerde ten opzichte van de dollar rond het sluiten van de Europese beurzen op 1,1377.
Op macro-economisch vlak werd bekend dat de consumentenprijzen in Duitsland in maart met 0,8 procent op maand- en 0,3 procent op jaarbasis stegen. Ook de consumentenprijzen in het Verenigd Koninkrijk namen in maart toe. Op jaarbasis kwam de inflatie uit op 0,3 procent.
12 april 2016 - De Amsterdamse beurs is dinsdag onder aanvoering van een hogere olieprijs in het groen gesloten. De AEX eindigde 0,7 procent hoger op 439,50 punten, bijna het hoogste punt van de dag.
De markten kwamen in beweging nadat het Russische persbureau Interfax melding maakte van een akkoord tussen Saoedi-Arabië en Rusland over een productiebevriezing. "Dat is de reden dat de olieprijs stijgt", aldus marktanalist Ron van der Does van IG. Samen met een oplopende dollar zette dit de aandelenmarkten hoger, voegde de marktvorser daaraan toe.
Van der Does ziet dat "het optimisme wordt opgebouwd" en dat de AEX zich klaar lijkt te maken voor een test van de weerstand op 442 punten.
Marktenspecialist Tom Simonts van KBC Bolero tekende daarbij aan dat er echter "nog veel onzekerheid" in de markt zit. Maandagavond trapte Alcoa het Amerikaanse cijferseizoen af en bevestigde de vrees in de markt dat het een slecht seizoen belooft te worden.
Volgens Simonts gaat de markt voor de fondsen uit S&P 500 uit van een 9 procent lagere winst in het eerste kwartaal. Daarmee zou het een bijzonder slecht kwartaal worden. De specialist van KBC merkte daarbij op dat de soep vaak minder heet gegeten wordt dan deze wordt opgediend. Bij lage verwachtingen is de kans op een meevaller ook sterker aanwezig, aldus Simonts.
De euro/dollar werd dinsdag verhandeld op 1,1395 en olie werd zelf vier procent duurder.
12 april 2016 - De olieprijs is dinsdagmiddag gestegen nadat het Russische persbureau Interfax meldde dat Saoedi-Arabië en Rusland het eens zijn geworden over een bevriezing van de olieproductie, op basis van een diplomatieke bron in Doha.
"Vandaag was er overleg tussen vertegenwoordigers van Saoedi-Arabië en...
12 april 2016 - Aandeelhouders van Neways zijn tijdens de jaarvergadering akkoord gegaan met het dividendvoorstel voor 2015. Dit meldde het bedrijf dinsdag kort voor het sluiten van de beurs.
Neways keert 0,11 euro per aandeel, of 40% van de nettowinst, in contanten uit aan de...
12 april 2016 - De olieprijs is dinsdagmiddag in beweging gekomen nadat Saoedi-Arabië en Rusland tot een akkoord zijn gekomen over een productiebevriezing, aldus het Russische persbureau Interfax op basis van niet nader genoemde diplomatieke bronnen in Doha.
Saoedi-Arabië liet eerder weten alleen over te willen...
12 april 2016 - Europese telecombedrijven, waaronder KPN en Altice, hebben tijdens de recessie in de afgelopen jaren maatregelen moeten nemen om hun kredietwaardigheid te beschermen en zullen nu hun financiële gezondheid moeten versterken om te profiteren van het ontluikende herstel in de telecomsector. Dit...
12 april 2016 - Het Internationaal Monetair Fonds is negatiever geworden over de ontwikkeling van de wereldeconomie en heeft zijn groeiverwachtingen voor dit en volgend jaar neerwaarts bijgesteld. Dit bleek uit de World Economic Outlook die dinsdag verscheen.
De organisatie uit Washington verlaagde dinsdag de groeiverwachting...
11 april 2016 - Op Wall Street zijn vandaag vier van de acht AEX-genoteerde fondsen ten opzichte van het slot in Amsterdam hoger gesloten.
Aegon (0,22%) ArcelorMittal (1,17%) ASML (-0,46%) ING Groep (-0,32%) Philips (-0,16%) RELX (0,15%) Royal Dutch Shell (0,46%) Unilever (-0,62%)
Euro/dollar: 1,1406
Op basis van...
11 april 2016 - De Amerikaanse beurzen zijn maandag bij een lege beursagenda iets lager gesloten, waarbij de ogen met name gericht zijn op de kwartaalcijfers van Alcoa nabeurs.
De S&P 500 index noteerde 0,3 procent lager op 2.041,99 punten. De Dow Jones index daalde 0,1 procent op 17.556,41 punten en de Nasdaq verloor 0,4 procent op 4.833,40 punten. Aanvankelijk stevenden de beurzen nog af op een kleine winst.
"De duurdere olie geeft Wall Street een zetje, net als de verwachting dat het kwartaalcijferseizoen dat vandaag op gang wordt getrokken misschien beter nieuws in petto zal hebben dan tot dusver wordt verwacht", aldus marktenspecialist Tom Simonts van KBC Bolero eerder op de handelsdag.
Volgens onderzoeksbureau FactSet gaan de ondernemingen die deel uitmaken van de Amerikaanse hoofdgraadmeter S&P 500 over de eerste drie maanden van 2016 per saldo op jaarbasis een winstdaling rapporteren van 9,1 procent, de scherpste krimp sinds 2009, waarbij met name de resultaten van grondstoffenfondsen zwaar onder druk staan.
Rabobank benadrukte echter dat beleggers juist vooruit zullen kijken en met name de afgegeven verwachtingen zullen analyseren. "De arbeidsmarkt trekt aan, de olieprijs en andere grondstofprijzen stabiliseren en de dollar is niet langer in waarde aan het stijgen. Dat betekent dat later in het jaar de winstgevendheid van het Amerikaanse bedrijfsleven weer een teken van leven kan laten zien", aldus economen van de bank.
Nabeurs trapt Alcoa het Amerikaanse cijferseizoen traditiegetrouw af met de resultaten over het eerste kwartaal. Later in de week volgen onder meer Intel Corporation, Bank of America en Citigroup.
Olie noteerde vandaag stevig in het groen. Een mei-future op een vat West Texas Intermediate steeg 1,7 procent op 40,39 dollar en een juni-future Brent werd 2,1 procent meer waard op 42,83 dollar.
De euro/dollar noteerde maandagavond op 1,1406. Bij het sluiten van de Europese beurzen bewoog het muntpaar nog op 1,1423 en vrijdag stond er een stand van 1,1401 op de borden bij het sluiten van de Amerikaanse beurzen.
11 april 2016 - De Amerikaanse beurzen gaan maandag bij een lege beursagenda een hoger slot tegemoet, waarbij de ogen met name gericht zijn op de kwartaalcijfers van Alcoa nabeurs.
De S&P 500 index noteerde 0,1 procent hoger op 2.049,91 punten. De Dow Jones index steeg 0,3 procent op 17.626,23 punten en de Nasdaq dikte 0,2 procent aan op 4.858,85 punten.
"De duurdere olie geeft Wall Street een zetje, net als de verwachting dat het kwartaalcijferseizoen dat vandaag op gang wordt getrokken misschien beter nieuws in petto zal hebben dan tot dusver wordt verwacht", aldus marktenspecialist Tom Simonts van KBC Bolero.
Volgens onderzoeksbureau FactSet gaan de ondernemingen die deel uitmaken van de Amerikaanse hoofdgraadmeter S&P 500 over de eerste drie maanden van 2016 per saldo op jaarbasis een winstdaling rapporteren van 9,1 procent, de scherpste krimp sinds 2009, waarbij met name de resultaten van grondstoffenfondsen zwaar onder druk staan.
Rabobank benadrukte echter dat beleggers juist vooruit zullen kijken en met name de afgegeven verwachtingen zullen analyseren. "De arbeidsmarkt trekt aan, de olieprijs en andere grondstofprijzen stabiliseren en de dollar is niet langer in waarde aan het stijgen. Dat betekent dat later in het jaar de winstgevendheid van het Amerikaanse bedrijfsleven weer een teken van leven kan laten zien", aldus economen van de bank.
Nabeurs trapt Alcoa het Amerikaanse cijferseizoen traditiegetrouw af met de resultaten over het eerste kwartaal. Later in de week volgen onder meer Intel Corporation, Bank of America en Citigroup.
Olie noteerde vandaag stevig in het groen. Een mei-future op een vat West Texas Intermediate steeg 2,0 procent op 40,50 dollar en een juni-future Brent werd 2,4 procent meer waard op 42,93 dollar.
De euro/dollar noteerde maandagavond op 1,1404. Bij het sluiten van de Europese beurzen bewoog het muntpaar nog op 1,1423 en vrijdag stond er een stand van 1,1401 op de borden bij het sluiten van de Amerikaanse beurzen.
11 april 2016 - De prijs voor een vat olie is maandag hoger gesloten.
Beleggers waren optimistischer over plannen om de olieproductie te verlagen en reageerden verder op tekenen van een aantrekkende vraag.
De olieprijzen kregen verder een steun in de rug met een rapport van de Amerikaanse overheid, dat voor komende maand een daling van de binnenlandse dagelijkse productie van schalie-olie met 114.000 vaten voorziet.
"Er zijn tekenen dat de vraag voor olie de verwachtingen overtreft", aldus Phil Flynn van Price Futures Group. De analist suggereerde verder dat de markt "op een punt is waarop de Amerikaanse olieproductie onverminderd blijft dalen".
11 april 2016 - Valeant Pharmaceuticals heeft de vertrekkend topman Michael Pearson gevraagd om mee te werken met een onderzoek naar de prijsstelling van medicijnen. Dit maakte de farmaceut maandag bekend.
Pearson liet vrijdag een dagvaarding van een Amerikaanse onderzoekscommissie onbeantwoord. Verschillende onderzoeken lopen in de...