5 oktober 2016 - (ABM FN-Dow Jones) Pharming heeft van zijn aandeelhouders goedkeuring gekregen om de Noord-Amerikaanse rechten voor Ruconest terug te kopen. Dit maakte het biotechnologiebedrijf donderdag bekend na afloop van een buitengewone aandeelhoudersvergadering.
Hiermee ligt de weg vrij voor Pharming om financiering te verkrijgen...
5 oktober 2016 - (ABM FN-Dow Jones) Probiodrug heeft bijna 745.000 nieuwe aandelen uitgegeven. Dit maakte het Duitse biotechbedrijf met een beursnotering in Amsterdam dinsdag bekend.
De nieuwe aandelen zijn goed voor krap 10 procent van het totale aandelenkapitaal.
Probiodrug zei de opbrengst te gaan gebruiken voor...
5 oktober 2016 - (ABM FN-Dow Jones) De Europese beurzen zijn woensdag lager gesloten, na zorgen dat het extreem ruimte beleid van de centrale banken mogelijk langzaam tot een einde zal komen.
De breed samengestelde STOXX Europe 600 index daalde 0,6 procent op 344,20 punten, de Duitse DAX presenteerde een verlies van 0,3 procent op 10.585,78 punten en voor de Franse CAC 40 resteerde een min van 0,3 procent op 4.489,95 punten. De Britse FTSE 100 noteerde 0,6 procent lager op 7.033,25 punten.
Volgens marktanalist Jasper Lawler van CMC Markets maken beleggers zich zorgen dat centrale banken op het punt staan het ruime monetaire beleid aan te passen. “Berichten over de Europese Centrale Bank die waarschijnlijk geleidelijk zijn obligatie-inkoopprogramma zal inperken en over Fed-leden die speculeren over een snelle renteverhoging spelen in op de angst dat stimulering vanuit de centrale banken tot een einde kan komen”, aldus Lawler.
“Beleggers werden duidelijk verrast door de focus op aanscherping in plaats van verruiming", zo stelde managing director Kathy Lien van BK Asset Management. "ECB-president Mario Draghi was er snel bij om de verklaring te ontkennen. Hij benadrukte dat een inperking vooralsnog niet aan de orde is, maar zei wel dat de mogelijkheid daartoe bestaat", voegde zij toe.
Het vooruitzicht van aanpassingen aan het monetaire beleid speelde volgens Lawler wel de Europese bankensector in de kaart, met onder meer Standard Chartered en Barclays die flink aan beurswaarde bijschreven.
Op macro-economisch vlak werd voorbeurs bekend dat de Japanse dienstensector in september verder is gedaald. De index noteerde op 48,2 versus 49,6 een maand eerder. De daling markeert de sterkste daling sinds april 2014.
Vanuit Europa kreeg de markt een reeks inkoopmanagersindexen van de dienstensector te verwerken. De bedrijvigheid binnen de dienstensector in de eurozone is in september afgenomen. De inkoopmanagersindex daalde van 52,8 in augustus naar 52,2 in september. Onder de individuele lidstaten sprong Frankrijk er bovenuit, waar de groei aantrok. De groei van de Duitse, Spaanse en Italiaanse dienstensectoren lieten daarentegen een vertraging zien.
Tevens werd bekend dat de detailhandelsverkopen in de eurozone in augustus fractioneel zijn gedaald. In augustus daalden de detailhandelsverkopen, gerekend naar volume, met 0,1 procent op maandbasis. Er werd een daling van 0,2 procent voorzien. Op jaarbasis stegen de detailhandelsverkopen evenwel met 0,6 procent.
Olie noteerde woensdag hoger rond het slot in Europa. Een november-future West Texas Intermediate steeg 2,4 procent naar 49,87 dollar, terwijl een december-future Brent 2,2 procent hoger bewoog op 51,98 dollar.Vanmiddag bleken de voorraden ruwe olie in de Verenigde Staten te zijn gedaald met drie miljoen vaten. De benzinevoorraden liepen juist met 0,2 miljoen vaten op.
De euro/dollar noteerde op 1,1209. Bij aanvang van de handelsdag bewoog het muntpaar op 1,1218 en bij het sluiten van de Amerikaanse beurzen op dinsdag stond er een stand van 1,1205 op de borden.
5 oktober 2016 - (ABM FN-Dow Jones) R&S Retail Group heeft een omgekeerde aandelensplitsing uitgevoerd. Dit maakte de uitbater van retail- en modeketens woensdag bekend.
Met de reverse share split worden 20 gewone aandelen met een nominale waarde van 0,08 euro samengevoegd tot één nieuw aandeel...
5 oktober 2016 - (ABM FN-Dow Jones) De Amsterdamse beurzen zijn woensdag met verlies gesloten. De AEX index daalde 0,5 procent op 456,06 punten, terwijl de AMX juist een winst van 1,9 procent liet optekenen en voor de AScX een plus resteerde van 0,5 procent.
Mediaberichten dat de Europese Centrale Bank de intentie heeft om zijn obligatie-inkoopprogramma in te perken drukten de Europese beurzen naar beneden. "Zodra de ECB het woord 'tapering' in de mond neemt beseft de markt dat het feest niet altijd door kan blijven gaan", zei beleggingsspecialist Youri Sleutel van Lynx.
Analisten van Societe Generale stelden de berichten over de plannen van de ECB niet verrassend te vinden. "We verwachten dat de ECB 'dovish' zal blijven en een verlenging van het opkoopprogramma aan zal kondigen tot ten minste september 2017, evenals een wijziging aan de aankooplimieten, om zo te reageren op de bezorgdheid over de schaarste van staatsobligaties", zeiden de marktvorsers.
Societe Generale verwacht dat de tapering eind maart 2017 zal beginnen.
Op macro-economisch vlak was het de dag van de inkoopmanagersindexen. Tijdens de ochtend werd bekend dat de bedrijvigheid binnen de dienstensector in de eurozone afgelopen maand is afgenomen. De inkoopmanagersindex daalde van 52,8 in augustus naar 52,2 in september. Onder de individuele lidstaten sprong Frankrijk er bovenuit, waar de groei aantrok. De groei van de Duitse, Spaanse en Italiaanse dienstensectoren lieten daarentegen een vertraging zien.
Gedurende de middag maakte Markit Economics bekend dat de activiteit in Amerikaanse dienstensector in september harder is gegroeid. De inkoopmanagersindex steeg naar 52,3 in september. Een kwartier later maakte Institute for Supply Management bekend dat zijn inkoopmanagersindex voor de dienstensector in de VS flink was gestegen van 51,4 in augustus naar 57,1 vorige maand.
Tevens bleken de Amerikaanse fabrieksorders in augustus te zijn gestegen met 0,2 procent.
Het aantal banen in de Verenigde Staten groeide in september duidelijk minder hard dan voorzien. Dit bleek woensdag uit cijfers van loonstrookjesverwerker Automatic Data Processing. Afgelopen maand nam het aantal banen in de niet-agrarische private sector toe met 154.000 stuks. Verwacht was een groei van 173.000 banen.
Olie noteerde woensdag hoger. Een november-future West Texas Intermediate steeg 2,4 procent naar 49,87 dollar, terwijl een december-future Brent 2,2 procent hoger bewoog op 51,98 dollar.
Uit het wekelijkse olierapport bleek dat de Amerikaanse voorraden in de afgelopen week met ongeveer 3,0 miljoen vaten waren gedaald.
De euro/dollar noteerde op 1,1209. Bij aanvang van de handelsdag bewoog het muntpaar op 1,1218 en bij het sluiten van de Amerikaanse beurzen op dinsdag stond er een stand van 1,1205 op de borden.
5 oktober 2016 - (ABM FN-Dow Jones) Tesco heeft in het afgelopen halfjaar van het gebroken boekjaar 2016/2017 minder winst geboekt en is van plan in de komende drie jaar verder in de kosten te snijden. Dit meldde de Britse retailer woensdag met de resultaten over het afgelopen halfjaar, dat eindigde op 27 augustus.
De nettowinst voor belastingen kwam over het afgelopen halfjaar uit op 71 miljoen Britse pond, terwijl er in dezelfde periode een jaar eerder nog een winst resteerde van 99 miljoen pond.
In het afgelopen boekjaar kwam het operationeel groepsresultaat voor bijzondere posten uit op 596 miljoen pond, zestig procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar.
De groepsomzet nam met 3,3 procent toe tot 24,4 miljard pond. In de eerste zes maanden van het boekjaar steeg de identieke omzet met 1,0 procent.
5 oktober 2016 - (ABM FN-Dow Jones) Directeur Aart de Koning van Stern Mobility Services vertrekt en de divisie wordt anders ingericht. Dit maakte automotive groep Stern woensdag bekend.
De Koning vertrekt per 10 oktober en gaat daarna een management adviesbureau oprichten dat in de komende...
5 oktober 2016 - (ABM FN-Dow Jones) De voorraden ruwe olie in de Verenigde Staten zijn vorige week gedaald. Dit bleek woensdag uit data van de Energy Information Administration (EIA).
In de week eindigend op 30 september daalden de olievoorraden met circa 3,0 miljoen vaten tot...
5 oktober 2016 - (ABM FN) Orders geplaatst bij Amerikaanse fabrieken zijn in augustus gestegen voor de tweede maand op rij. Dit bleek woensdag uit cijfers van de Amerikaanse overheid.
De fabrieksorders stegen op maandbasis met 0,2 procent. In juli was sprake van een stijging van...
5 oktober 2016 - (ABM FN) De inkoopmanagersindex voor de Amerikaanse dienstensector is in september sterker dan verwacht gestegen. Dit bleek woensdag uit cijfers van het Institute for Supply Management.
De inkoopmanagersindex steeg van 51,4 in augustus naar 57,1 vorige maand. Daarmee wijst de index al...