1 december 2016 - (ABM FN-Dow Jones) De trend voor de lange rente is opwaarts. Dit stelde ABN AMRO donderdag in een rent- en valutarapport.
Econoom Nico Klene verwacht vooral later in 2017 een oplopende trend. Daarnaast voorziet hij een hogere koers van de dollar ten...
30 november 2016 - (ABM FN) Bpost heeft woensdag een finaal en verbeterd bod uitgebracht op PostNL. Dit maakte het Belgische postbedrijf woensdagavond bekend.
Het nieuwe bod is een antwoord van Bpost op de bezwaren die PostNL uitte op het eerdere voorstel vanuit België.
"Bpost is ervan...
30 november 2016 - (ABM FN-Dow Jones) Op Wall Street zijn woensdag drie van de negen AEX-genoteerde fondsen ten opzichte van het slot in Amsterdam hoger gesloten.
Aegon (+0,30%)
ArcelorMittal (+0,21%)
ASML (-0,32%)
Galapagos (-0,51%)
ING Groep (-0,36%)
Philips (-0,53%)
RELX (-0,81%)
Royal Dutch Shell (+0,54%)
Unilever (-0,77%)
Euro/dollar: 1,0598
Op basis van de bovenstaande koersuitslagen...
30 november 2016 - (ABM FN-Dow Jones) De Amerikaanse beurzen zijn woensdag lager gesloten, nadat de OPEC een overeenkomst wist te bereiken over vermindering van de olieproductie.
De toonaangevende S&P 500 index sloot 0,3 procent lager op 2.198,81 punten, de Dow Jones index sloot vlak op 19.123,58 punten en de Nasdaq noteerde 1,1 procent lager op 5.323,68 punten.
Het draaide vandaag vooral om de bijeenkomst van Organisatie van olie-exporterende landen in Wenen. Hoewel er van te voren veel twijfel bestond wisten de leden van het oliekartel een akkoord te bereiken over het terugbrengen van de olieproductie. De productie zal worden verlaagd met 1,2 miljoen vaten per dag naar 32,5 miljoen vaten per 1 januari 2017.
"Veel mensen hadden niet verwacht dat dit zou gebeuren, maar als de landen daadwerkelijk de productie verlagen dan is het onvermijdelijk dat de olieprijzen omhoog gaan waardoor energie aandelen ook stijgen", zei handelaar Michael Matousek van Global Investors Inc.
Olie noteerde stevig in het groen vanwege de productiedeal. Een januari-future West Texas Intermediate steeg rond het slot van de aandelenmarkten in New York 8,5 procent op 49,14 dollar, terwijl een januari-future Brent 8,8 procent duurder werd op 50,45 dollar.
De euro/dollar noteerde op 1,0598. Bij aanvang van de handelsdag bewoog het muntpaar nog op 1,0625 en bij het sluiten van de Amerikaanse beurzen op dinsdag stond er een stand van 1,0649 op de borden.
Woensdag werd ook het Beige Book van de Federal Reserve gepubliceerd. Daarin viel te lezen dat de meeste regio's in Amerika nog steeds een economische groei lieten zien. Wel bleek dat er sprake was van onzekerheid in de nasleep van de verrassende overwinning van de presidentsverkiezingen door Donald Trump.
30 november 2016 - (ABM FN-Dow Jones) De Amerikaanse beurzen zijn woensdag op weg naar een verdeeld slot, nadat de OPEC een overeenkomst wist te bereiken over vermindering van de olieproductie.
De toonaangevende S&P 500 index noteerde een half uur voor de slotbel vlak op 2.205,48 punten, de Dow Jones index won 0,3 procent op 19.176,38 punten en de Nasdaq noteerde 1,0 procent lager op 4.827,64 punten.
Het draaide vandaag vooral om de bijeenkomst van Organisatie van olie-exporterende landen in Wenen. Hoewel er van te voren veel twijfel bestond wisten de leden van het oliekartel een akkoord te bereiken over het terugbrengen van de olieproductie. De productie zal worden verlaagd met 1,2 miljoen vaten per dag naar 32,5 miljoen vaten per 1 januari 2017.
"Veel mensen hadden niet verwacht dat dit zou gebeuren, maar als de landen daadwerkelijk de productie verlagen dan is het onvermijdelijk dat de olieprijzen omhoog gaan waardoor energie aandelen ook stijgen", zei handelaar Michael Matousek van Global Investors Inc.
Olie noteerde stevig in het groen vanwege de productiedeal. Een januari-future West Texas Intermediate steeg een half uur voor de slotbel 8,3 procent op 48,99 dollar, terwijl een januari-future Brent 8,9 procent duurder werd op 50,45 dollar.
De euro/dollar noteerde op 1,0599. Bij aanvang van de handelsdag bewoog het muntpaar nog op 1,0625 en bij het sluiten van de Amerikaanse beurzen op dinsdag stond er een stand van 1,0649 op de borden.
Woensdag werd ook het Beige Book van de Federal Reserve gepubliceerd. Daarin viel te lezen dat de meeste regio's in Amerika nog steeds een economische groei lieten zien. Wel bleek dat er sprake was van onzekerheid in de nasleep van de verrassende overwinning van de presidentsverkiezingen door Donald Trump.
30 november 2016 - (ABM FN-Dow Jones) Bpost is van plan om een verbeterd bod op PostNL uit te brengen. Dit schreef persbureau Bloomberg woensdag op basis van anonieme bronnen.
Het nieuwe bod zou behalve een hogere prijs ook betere voorwaarden bieden dan het eerdere bod...
30 november 2016 - (ABM FN-Dow Jones) De olieprijs is woensdag flink hoger gesloten, nadat oliekartel OPEC er in slaagde om een overeenkomst te bereiken over het verminderen van de productie.
De januari-future voor een vat ruwe olie sloot woensdag op de New York Mercantile Exchange...
30 november 2016 - (ABM FN-Dow Jones) In het grootste deel van de Verenigde Staten is de economie blijven groeien, maar in sommige delen was er sprake van onzekerheid volgend op de presidentsverkiezingen. Dit bleek woensdag uit het door de Federal Reserve gepubliceerde Beige Book.
Het...
30 november 2016 - (ABM FN-Dow Jones) De Europese beurzen zijn woensdag hoger gesloten, nadat oliekartel OPEC een overeenkomst bereikte over het terugbrengen van de olieproductie.
De breed samengestelde STOXX Europe 600 index 0,3 procent op 341,99 punten, de Duitse DAX presenteerde een winst van 0,2 procent op 10.640,30 punten en voor de Franse CAC 40 resteerde een plus van 0,6 procent op 4.578,34 punten. De Britse FTSE 100 sloot 0,2 procent hoger op 6.783,79 punten.
Ondanks dat er voorafgaand aan de OPEC vergadering in Wenen veel twijfels bestonden, slaagde het kartel erin een overeenkomst te bereiken. "Een grote stap voorwaarts en een historisch moment", aldus Mohammed Bin Saleh Al-Sada die namens de olieproducenten vanmiddag het woord voerde.
OPEC gaat per 1 januari 2017 de productie verlagen met 1,2 miljoen vaten per dag naar 32,5 miljoen vaten. De productieverlaging kon volgens het oliekartel ook rekenen op steun van enkele grote producenten die niet zijn aangesloten bij het kartel. In totaal zullen deze landen hun productie met 0,6 miljoen vaten per dag terugbrengen.
Analist Hans van Cleef van ABN AMRO zei in een reactie tegen ABM Financial News "een gemengd gevoel" te hebben over het bereikte akkoord. Volgens Van Cleef rekende de financiële markten op een hogere reductie dan de overeengekomen vermindering met 1,2 miljoen vaten.
Olie noteerde woensdag als gevolg van de OPEC deal flink hoger. Een januari-future West Texas Intermediate steeg 8,4 procent op 49,06 dollar, terwijl een januari-future Brent 7,8 procent hoger bewoog op 50,01 dollar.
De euro/dollar noteerde op 1,0596. Bij aanvang van de handelsdag bewoog het muntpaar nog op 1,0625 en bij het sluiten van de Amerikaanse beurzen op dinsdag stond er een stand van 1,0649 op de borden.
Op macro-economisch vlak werd bekend dat de consumentenprijzen in de eurozone in november op jaarbasis in een hoger tempo stegen. De Duitse werkloosheid bleek in november licht te zijn gedaald. Daarnaast stegen de Duitse detailhandelsverkopen in oktober op maandbasis, maar daalden deze op jaarbasis.
Franse consumentenprijzen namen in november op jaarbasis toe. De producentenprijzen daalden daarentegen in oktober op jaarbasis. Op maandbasis was evenwel sprake van een stijging.
30 november 2016 - (ABM FN-Dow Jones) Lavide Holding zal de eerder aangekondigde reverse listing door CS Factoring, doorzetten, nadat uit het boekenonderzoek geen grote problemen naar boven kwamen. Dit maakte de lege beurshuls woensdag nabeurs bekend.
"Uit het due diligence onderzoek met betrekking tot CSF...
30 november 2016 - (ABM FN-Dow Jones) Oliekartel OPEC heeft woensdagmiddag in Wenen, ondanks de vele twijfels, toch een akkoord bereikt over een productieverlaging."Een grote stap voorwaarts en een historisch moment", aldus Mohammed Bin Saleh Al-Sada van het kartel.
De productie zal worden verlaagd met 1,2...
30 november 2016 - (ABM FN-Dow Jones) De Amsterdamse beurs is woensdag met winst gesloten, waarbij vooral olie gerelateerde fondsen flink stegen, nadat de OPEC woensdagmiddag voor het eerst in acht jaar een akkoord bekendmaakte voor beperking van de olieproductie.
De AEX index steeg 1 procent naar 457,21 punten, terwijl de AMX een verlies van 0,1 procent naar 651,52 punten liet optekenen en voor de AScX een plus resteerde van 0,2 procent tot 783,50 punten.
De OPEC gaat de productie met 1,2 miljoen vaten per dag inkrimpen tot 32,5 miljoen vaten. De productieverlaging kon volgens OPEC ook rekenen op steun van enkele grote producenten die niet zijn aangesloten bij het kartel. In totaal zullen deze landen hun productie in totaal met 0,6 miljoen vaten per dag terugbrengen, waarbij Rusland zich volgens OPEC al heeft gecommitteerd aan een verlaging van 0,3 miljoen vaten.
"Het ging vandaag natuurlijk allemaal om olie en het feit dat de OPEC toch een akkoord heeft bereikt, is voor mij eigenlijk geen grote verrassing. Ze moesten toch iets", zei analist Corné van Zeijl van Actiam. "Overigens wordt de OPEC steeds minder belangrijk, omdat de olieproductie van landen als de Verenigde Staten en Rusland, die die niet tot de OPEC behoren, groeit", tekende hij daarbij aan.
De marktvorser denkt dat ook de grote stroom, over het algemeen positieve macrocijfers heeft bijgedragen aan het positieve beursklimaat.
Olie noteerde woensdag in het groen. Een januari-future West Texas Intermediate steeg rond 8 procent tot 48,87 dollar, terwijl een februari-future Brent ook rond 8 procent hoger bewoog naar 50,07 dollar.
De euro/dollar noteerde op 1,0584. Bij aanvang van de handelsdag bewoog het muntpaar nog op 1,0625 en bij het sluiten van de Amerikaanse beurzen op dinsdag stond er een stand van 1,0649 op de borden.
De Nederlandse Staat wil met de veiling van twee kortlopende leningen op 5 december 2 miljard tot 4 miljard euro ophalen, zo meldde het Agentschap van het ministerie van Financiën.
De macro-economische agenda bevatte woensdag wederom een flink aantal cijfers.
In Nederland stegen de producentenprijzen in oktober met 1,5 procent na een afname van 1,2 procent in de maand ervoor. Het aantal uitzenduren in Nederland nam in het derde kwartaal ten opzicht van de drie maanden ervoor met 2,0 procent toe en de omzet steeg met 1,0 procent.
In de eurozone stegen de consumentenprijzen in november op jaarbasis met 0,6 procent tegen 0,5 procent een maand eerder.
In Japan steeg de industriële productie in oktober op maandbasis met 0,1 procent. De detailhandelsverkopen in Duitsland namen afgelopen maand ten opzichte van september met 2,4 procent toe en de werkloosheid bij onze oosterburen daalde in november licht.
In Frankrijk steeg de inflatie van 0,4 procent in oktober tot 0,5 procent deze maand en de producentenprijzen stegen in oktober op maandbasis met 0,8 procent.
Er was een hele reeks macrocijfers in de Verenigde Staten, waarin de persoonlijke inkomens en bestedingen in oktober, die beide toenamen. Het aantal banen in de Verenigde Staten is in november hard gegroeid dan voorzien, bleek woensdag uit cijfers van loonstrookjesverwerker Automatic Data Processing. Afgelopen maand nam het aantal banen in de niet-agrarische private sector toe met 216.000 stuks. Verwacht was een groei van 170.000 banen.
De voorraden ruwe olie in de Verenigde Staten zijn vorige week gedaald, bleek woensdag uit data van de Energy Information Administration (EIA). In de week eindigend op 25 november daalden de olievoorraden met 0,9 miljoen vaten tot circa 488,1 miljoen vaten.