22 februari 2017 - (ABM FN-Dow Jones) Unilever is een "uitvoerig" onderzoek gestart naar de mogelijkheden om het creëren van aandeelhouderswaarde te versnellen. Dit meldde het Brits-Nederlandse levensmiddelenconcern woensdag.
Het concern voorziet daarbij een verbetering van de operationele marge in 2017 aan de bovenkant van de...
22 februari 2017 - (ABM FN-Dow Jones) De Amerikaanse futures duiden woensdag op een licht lagere opening voor Wall Street, dat daarmee zijn recordreeks vooralsnog lijkt te staken. Rond de klok van drie uur daalden de futures op de S&P 500 index 0,1 procent. De futures op de Dow Jones index en de Nasdaq stonden fractioneel lager.
"De notulen van de laatste bijeenkomst van de Fed zullen vandaag alle aandacht opeisen", zei Konstantinos Anthis van ADS Securities. "Beleggers willen graag weten hoe positief de beleidsmakers daadwerkelijk zijn over de economie en de ontwikkeling van de inflatie", aldus de marktvorser.
"Voorafgaand aan de hoorzitting van Janet Yellen voor het Amerikaanse Congres hadden beleggers een renteverhoging in maart eigenlijk al afgeschreven", aldus marktanalist Craig Erlam van Oanda. Hoewel de voorzitter van de Fed en tal van bestuursleden de nadruk blijven leggen op de mogelijkheid van een spoedige renteverhoging is de markt daar nog niet helemaal van overtuigd.
"Als de kans op een verhoging in maart heel groot is, dan willen we hiervoor een sterke consensus zien in de notulen", aldus Erlam.
De notulen van de laatste vergadering van de Fed verschijnen woensdagavond. Op macro-economisch vlak is het verder vrij rustig, met alleen de bestaande woningverkopen in Amerika over de maand januari die net na de openingsbel verschijnen.
Olie werd woensdag goedkoper. De april-future op een vat West Texas Intermediate daalde 0,7 procent op 53,97 dollar, terwijl een vat Brent met levering in april ook 0,7 procent goedkoper werd op 56,29 dollar.
De euro/dollar noteerde een half uur voor de openingsbel in New York op 1,0517. Bij aanvang van de handelsdag bewoog het muntpaar nog op 1,0546 en bij het sluiten van de Amerikaanse beurzen op dinsdag stond er een stand van 1,0600 op de borden.
De eurozwakte is vooral te wijten aan de onrust rondom een aantal Europese verkiezingen die dit jaar op het programma staan, en dan in het bijzonder de Franse presidentsverkiezingen. Daar staat tegenover dat de dollar profiteert van de toenemende kans dat de Fed eerder vroeger dan later de rente verder zal verhogen.
21 februari 2017 - (ABM FN-Dow Jones) Op Wall Street zijn dinsdag alle negen AEX-genoteerde fondsen ten opzichte van het slot in Amsterdam hoger gesloten.
Aegon (+0,83%)
ArcelorMittal (+0,72%)
ASML (+0,65%)
Galapagos (+0,69%)
ING Groep (+0,48%)
Philips (+0,14%)
RELX (+0,07%)
Royal Dutch Shell (+0,29%)
Unilever (+0,21%)
Euro/dollar: 1,0546
Op basis van de bovenstaande koersuitslagen zou de...
21 februari 2017 - (ABM FN-Dow Jones) Op Wall Street kwamen dinsdag nieuwe recordstanden op de borden. Op het slot stond de S&P 500 op een nooit eerder bereikte slotstand van 2.365,38 punten, een stijging van 0,6 procent. De Dow Jones index won 0,6 procent en sloot op de hoogste stand ooit van 20.743,00 punten. Voor de Nasdaq resteerde een winst van 0,5 procent op een historische slotstand van 5.865,95 punten.
"De stijging die we sinds de verkiezingen zien is ongelooflijk", volgens investeringsstrateeg Lindsey Bell van CFRA Research. Dat zorgt echter ook voor nervositeit, "want een groot deel van die beweging is vooral gebaseerd op een gevoel van euforie en hoop over het beleid van Trump."
Op macro-economisch vlak was het dinsdag rustig. De samengestelde inkoopmanagersindex van Markit liet een minder sterke groei zien voor de Amerikaanse industrie en dienstensector in februari. De index kwam uit op 54,3, tegen 55,8 in januari.
De olieprijs steeg door. De april-future op een vat West Texas Intermediate sloot 0,66 dollar, of 1,2 procent, hoger op 54,06 dollar. Aan de zijlijn van een energieconferentie in Londen zei de secretaris-generaal van de OPEC, Mohamed Barkindo, dinsdag dat hij zich geen zorgen maakt over de groeiende Amerikaanse schalie-productie. Verder zei Barkindo dat het kartel gaat kijken naar een eventuele verlenging van de productiebeperkende afspraken die in november werden gemaakt.
De euro verhandelde dinsdagavond op 1,0546 dollar, tegenover 1,0550 bij het slot in Europa. Dinsdagochtend verhandelde het muntpaar nog op 1,0580.
De dollarsterkte werd gevoed door nieuwe signalen dat de Federal Reserve eerder vroeger dan later de rente verder zal verhogen. De voorzitter van de Philadelphia Fed, Patrick Harker, zei in een interview dat hij nog steeds uitgaat van drie renteverhogingen dit jaar, waarbij een verhoging in maart tot de mogelijkheden behoort. Zijn collega van de Minneapolis Fed, Neel Kashkari hield een slag om de arm: hij ziet nog wat meer ruimte voor de inflatie om te stijgen tot de twee procent die de Fed nastreeft. Beide centraal bankiers hebben dit jaar stemrecht binnen het beleidscomité van de Fed.
Woensdagavond publiceert de centrale bank de notulen van de beleidsvergadering in januari, toen de rente werd gehandhaafd in een bandbreedte van 0,50 tot 0,75 procent.
21 februari 2017 - (ABM FN-Dow Jones) Op Wall Street waren dinsdag nieuwe records in de maak. Een half uur voor het slot steeg de S&P 500 0,6 procent, won de Dow Jones index 0,5 procent en noteerde de Nasdaq 0,4 procent hoger
"De stijging die we sinds de verkiezingen zien is ongelooflijk" volgens investeringsstrateeg Lindsey Bell van CFRA Research. Dat zorgt echter ook voor nervositeit, "want een groot deel van die beweging is vooral gebaseerd op een gevoel van euforie en hoop over het beleid van Trump."
Op macro-economisch vlak was het dinsdag rustig. De samengestelde inkoopmanagersindex van Markit liet een minder sterke groei zien voor de Amerikaanse industrie en dienstensector in februari.
De olieprijs is dinsdag verder gestegen. De april-future op een vat West Texas Intermediate sloot 0,66 dollar, of 1,2 procent, hoger op 54,06 dollar. Aan de zijlijn van een energieconferentie in Londen zei de secretaris-generaal van de OPEC, Mohamed Barkindo, dinsdag dat hij zich geen zorgen maakt over de groeiende Amerikaanse schalieproductie. Verder zei Barkindo dat het kartel gaat kijken naar een eventuele verlenging van de productiebeperkende afspraken die in november werden gemaakt.
De euro verhandelde dinsdagavond op 1,0548 dollar, wat vrijwel gelijk was aan de wisselkoers die rond het sluiten van de Europese beurzen op de borden stond. Dinsdagochtend verhandelde het muntpaar nog op 1,0580.
De dollarsterkte werd gevoed door nieuwe signalen dat de Federal Reserve eerder vroeger dan later de rente verder zal verhogen. De voorzitter van de Philadelphia Fed, Patrick Harker zei in een interview dat nog steeds uitgaat van drie renteverhogingen dit jaar, waarbij een verhoging in maart nog steeds tot de mogelijkheden behoort. Zijn collega van de Minneapolis Fed, Neel Kashkari hield een slag om de arm: hij ziet nog wat meer ruimte voor de inflatie om te stijgen tot de twee procent die de Fed nastreeft. Wel liet hij zich voorzichtig optimistisch uit over de ontwikkeling van de loongroei, een andere belangrijke graadmeter voor de Fed.
21 februari 2017 - (ABM FN-Dow Jones) De olieprijs is dinsdag verder gestegen. De april-future op een vat West Texas Intermediate sloot 0,66 dollar, of 1,2 procent, hoger op 54,06 dollar.
Aan de zijlijn van een energieconferentie in Londen zei de secretaris-generaal van de OPEC, Mohamed...
21 februari 2017 - (ABM FN-Dow Jones) De Federal Reserve kan de rente dit jaar zeker drie keer verhogen. Deze verwachting herhaalde de voorzitter van de Philadelphia Fed, Patrick Harker, dinsdag in een toespraak aan de Universiteit van Pennsylvania.
"Gezien de staat van de economie, die...
21 februari 2017 - (ABM FN-Dow Jones) Sif Holding heeft een opdracht gekregen voor de productie van alle 71 zogenoemde monopiles voor het het offshore windmolenpark Hohe See van het Duitse energiebedrijf EnBW. Dit maakte het funderingsbedrijf uit Roermond dinsdag bekend, zonder financiële details te...
21 februari 2017 - (ABM FN-Dow Jones) Fed-bestuurder Neel Kashhari denkt dat de Amerikaanse economie nog een tijdje door kan draaien voordat ongewenste inflatiedruk optreedt. Dit zei de president van de Federal Reserve Bank van Minneapolis dinsdag.
Tijdens een toespraak gaf de centrale bankier geen commentaar...
21 februari 2017 - (ABM FN-Dow Jones) De aandelenmarkten in Europa zijn dinsdag overwegend hoger gesloten. De Stoxx Europe 600 index sloot 0,6 procent hoger op 373,40 punten, de Duitse DAX won 1,2 procent op een slotstand van 11.967,49 punten en de Franse CAC 40 steeg 0,5 procent tot 4.888,76 punten. De Londense FTSE bleef achter, met een verlies van 0,3 procent tot 7.274,83 punten, onder druk van de koersval van HSBC.
"Het was een positieve dag voor de Europese markten die konden profiteren van een verbeterde macro-economische outlook dankzij de samengestelde inkoopmanagersindexen in Frankrijk en Duitsland die een aardige stijging lieten zien", volgens marktanalist Michael Hewson van CMC Markets.
"De eurozone schakelde een versnelling hoger in februari", concludeerde econoom Chris Williamson van IHS Markit, op basis van de inkoopmanagersindices. In Duitsland was sprake van een verdere toename van de bedrijvigheid in de industrie en dienstensector, met een stijging van de samengestelde index tot 56,1. Dit markeerde het hoogste niveau in bijna drie jaar. De economische motor van de eurozone werd echter ingehaald door Frankrijk, waar de samengestelde index op het hoogste niveau uitkwam in bijna zes jaar tijd, op 56,2.
Voor de eurozone als geheel kwam de samengestelde index in februari uit op 56,0, wat ook het hoogste niveau in bijna zes jaar betekende. Econoom Williamson voorziet op basis van deze indexniveaus en een verwacht verder herstel een economische groei voor de muntunie van 0,6 procent in het eerste kwartaal.
De olieprijs liep dinsdag verder op. De april-future op een vat West Texas Intermediate steeg 1,4 procent naar 54,79 dollar en een vat Brent, met aflevering in april, dikte 1,6 procent aan tot 57,05 dollar. De secretaris-generaal van de OPEC, Mohammed Barkindo, zei tijdens een conferentie in Londen dat hij zich geen zorgen maakt over de toenemende Amerikaanse schalieproductie.
De euro was rond het slot in Europa 1,0550 dollar waard. Dinsdagochtend verhandelde het muntpaar op 1,0580 en maandagavond op 1,0622.
De dollarsterkte werd gevoed door nieuwe signalen dat de Federal Reserve eerder vroeger dan later de rente zal verhogen. De voorzitter van de Philadelphia Fed, Patrick Harker, zei in een interview dat hij mogelijk een renteverhoging zal steunen tijdens de aanstaande vergadering in maart, mits er aanvullend bewijs is dat de inflatie in Amerika verder oploopt.
21 februari 2017 - (ABM FN-Dow Jones) Sif Holding heeft een opdracht gekregen voor de productie van alle 71 zogenoemde monopiles voor het het offshore windmolenpark Hohe See van het Duitse energiebedrijf EnBW. Dit maakte het funderingsbedrijf uit Roermond dinsdag bekend, zonder financiele details te...
21 februari 2017 - (ABM FN-Dow Jones) Ageas heeft een akkoord bereikt met de Luxemburgse onderneming Archand over steun aan de Fortisschikking. Dit maakte de Belgische verzekeraar dinsdag nabeurs bekend.
Archand, dat onderdeel is van de onderneming Reggeborgh van de Nederlandse bouwtycoon Dik Wessels, had een...
21 februari 2017 - (ABM FN-Dow Jones) De Amsterdamse beurzen zijn dinsdag met winst gesloten. De AEX index steeg 0,6 procent tot 498,57 punten, terwijl de AMX 0,5 procent hoger sloot en voor de AScX een plus resteerde van 0,6 procent.
De Amsterdamse hoofdindex steeg dinsdag gestaag. "De beurzen zijn vandaag allemaal vriendelijker," zei vermogensbeheerder André van Eerden van Aberfeld Asset Management.
Die stemming werd ook overgenomen in de Verenigde Staten, waar mooie bedrijfscijfers werden gemeld. Van Eerden wees op de resultaten van Home Depot, Macy's en Wal-Mart, die wijzen op sterke consumentenbestedingen in de Verenigde Staten. "En ook hier in Europa zijn de indicaties positief", zei de vermogensbeheerder.
De belangrijkste fondsen die de stijging van de AEX veroorzaakten waren Shell, Heineken en ASML, zei handelaar Chris Jongbloed van Saxo Bank. Hierdoor bleef de AEX dichtbij de 500 punten.
Dat niveau werd vrijdag al genaderd dankzij de sterke koersstijging van Unilever, nadat Kraft Heinz een overnamepoging bekendmaakte. De Amerikanen besloten in het weekend voorlopig van de deal af te zien, waarna de koers van Unilever een deel van de winst inleverde en ook de AEX weer wat terugzakte.
Het bedrijf is na de kortstondige overnamepoging fundamenteel hoger gewaardeerd, zei Van Eerden. "Kraft Heinz heeft laten zien dat een bedrijf van 130 miljard euro geen onneembare vesting is."
Van Eerden ziet de AEX de grens van 500 punten wel doorbreken in de komende weken. Volgens hem worden bedrijven hoger gewaardeerd dan beleggers de laatste tijd gewend waren. "Dat zie je onder andere bij de biedingen op TMG door twee partijen en op Unilever."
Ook Jongbloed verwacht dat de positieve stemming op de aandelenbeurzen aanhoudt, in elk geval tot 3 maart. Dan zijn er Amerikaanse werkloosheidscijfers, die kunnen bepalen of de Federal Reserve de rente moet verhogen.
Verder zijn de risico's vooral politiek, volgens de handelaar. Een overtuigende overwinning van Geert Wilders' PVV kan de Europese beurzen een tik geven, evenals een overwinning van de eveneens populistische partij van Marine Le Pen in Frankrijk.
Er waren geen spectaculaire economische cijfers dinsdag, zei Van Eerden.
Op macro-economisch vlak werd bekend dat de consumentenprijzen in Frankrijk in januari op maandbasis zijn gedaald met 0,2 procent, na een toename van 0,3 procent in december. De inflatie op jaarbasis was 1,3 procent.
De bedrijvigheid van de economie in de eurozone is in februari verder toegenomen. De samengestelde inkoopmanagersindex, voor de industrie- en dienstensector, steeg van 54,4 naar 56,0, het hoogste niveau in bijna zes jaar tijd. Economen rekenden op 54,3 punten. In Duitsland kwam de index uit op 56,1.
De euro/dollar noteerde lager op 1,0540. Bij aanvang van de handelsdag bewoog het muntpaar nog op 1,0588. Bij het sluiten van de Amerikaanse beurzen op vrijdag stond er een stand van 1,0608 op de borden. Diverse Fed-sprekers lieten dinsdag opnieuw doorschemeren dat een renteverhoging in maart nog altijd tot de mogelijkheden behoort.
Olie noteerde dinsdag in het groen. Een april-future West Texas Intermediate steeg 1,3 procent op 54,71 dollar, terwijl een april-future Brent 1,4 procent hoger bewoog op 56,95 dollar.
21 februari 2017 - (ABM FN-Dow Jones) De Vereniging van Effectenbezitters is tot overeenstemming gekomen met Ziggo over een "minnelijke" regeling voor gedupeerde aandeelhouders. Dit maakte de VEB dinsdag bekend.
Het conflict betrof de vraag of Ziggo tijdig koersgevoelige informatie aan haar aandeelhouders bekend had gemaakt....