6 maart 2017 - (ABM FN-Dow Jones) De Amerikaanse beurzen zijn maandag na een rustige handelsdag iets lager gesloten.
De toonaangevende S&P 500 index daalde 0,3 procent naar 2.375,31 punten, de Dow Jones index verloor 0,2 procent op 20.954,34 punten en de Nasdaq sloot 0,4 procent lager op 5.849,17 punten.
Op macro-economisch vlak stonden enkel de Amerikaanse fabrieksorders geagendeerd. De fabrieksorders stegen op maandbasis in januari met 1,2 procent. Er was gerekend op een stijging met 1,0 procent. In december was sprake van een stijging met 1,3 procent.
China verlaagde afgelopen weekend de eigen groeiverwachting naar circa 6,5 procent, waar Beijing eerder nog mikte op een groei van het bruto binnenlands product van 6,5 tot 7,0 procent. Ook Noord-Korea drukte op de aandelenbeurzen, nadat Pyongyang in de nacht van zondag op maandag vier ballistische raketten lanceerde.
Olie noteerde maandag verdeeld. Een april-future West Texas Intermediate daalde 0,2 procent op 53,22 dollar, terwijl een mei-future Brent 0,2 procent duurder werd op 56,01 dollar.
De euro/dollar noteerde op 1,0583. Bij aanvang van de handelsdag in New York bewoog het muntpaar nog op 1,0600 en rond het sluiten van de Amerikaanse beurzen op vrijdag stond er een stand van 1,0619 op de borden.
Dinsdag krijgen beleggers cijfers over de handelsbalans en het consumentenkrediet te verwerken, op woensdag gevolgd door het ADP banenrapport. Dit banencijfer geldt als voorbode voor het officiële banenrapport, dat vrijdag verschijnt. De Europese Centrale Bank komt donderdag met het rentebesluit.