16 februari 2017 - (ABM FN-Dow Jones) Amsterdam Commodities heeft in 2016 een recordwinst van 34,4 miljoen euro behaald. Dit maakte de handelaar in onder meer zaden, noten en kruiden donderdag na het slot van de beurshandel bekend.
"De recordwinst over dit jaar vloeit voort uit sterke prestaties over de gehele breedte van onze groep", aldus CEO Eric Rietkerk in een toelichting op de cijfers. De productsegmenten Specerijen & Noten, Eetbare zaden en Voedingsingrediënten presteerden volgens de topman "uitzonderlijk goed", terwijl de divisie Thee een jaar "met uitdagingen" beleefde, mede als gevolg van volatiele prijsbewegingen
De omzet van Acomo steeg in 2016 met minder dan een miljoen euro tot 682,3 miljoen euro. Het bedrijfsresultaat (EBITDA) liep echter op van 51,4 miljoen naar 55,2 miljoen euro. In 2015 verdiende Ecomom 32,3 miljoen euro en de 34,4 miljoen euro over afgelopen jaar bestempelde de onderneming als "zeer solide".
Acomo profiteerde naar eigen zeggen van het niet langer toepassen van hedge accounting voor het segment Specerijen & Noten. Het effect van de sterkere dollar was volgens de handelaar "verwaarloosbaar".
Over de eerste jaarhelft keerde Acomo reeds een interim dividend uit van 0,40 euro per aandeel, gelijk aan de uitkering over de eerste helft van 2015. Aandeelhouders kunnen een slotdividend tegemoet zien van 0,75 euro, waarmee het totale dividend voor 2016 uitkomt op 1,15 euro per aandeel. De zadenhandelaar wees daarbij op de "sterke financiële positie" van de onderneming.
De pay-out ratio over 2016 ligt op 80,8 procent. In 2015 keerde Acomo 1,00 euro dividend per aandeel uit.