2 februari 2017 - (ABM FN-Dow Jones) De Europese aandelenmarkten zijn donderdag verdeeld gesloten. De pan-Europese Stoxx Europe 600 index verloor 0,3 procent op 361,95 punten, net als de Duitse DAX, die met een verlies van 0,3 procent sloot op 11.627,95 punten. De beurs in Frankfurt had last van de daling van het aandeel van Deutsche Bank.
De Franse CAC 40 hield het bij een nagenoeg onveranderd slot op 4.794,29 punten en de Britse FTSE 100 won 0,5 procent op 7.140,75 punten.
Volgens marktanalist Michael Hewson van CMC Markets deed de Londense beurs het goed dankzij hogere energie-aandelen en een zwakker pond. De Britse munt daalde na de bekendmaking van het rentebesluit van de Bank of England.
Het was Super Thursday voor de Britse centrale bank, die naast zijn rentebesluit ook met de notulen van de vergadering kwam en een nieuw inflatierapport. Dat laatste was voor de markt het belangrijkst, omdat van het rentebesluit zelf weinig werd verwacht, anders dan een handhaving van de rente op 0,25 procent en het opkoopprogramma op 435 miljard Britse pond.
De Britse centrale bank leek met zijn inflatierapport, met daarin ook hogere economische verwachtingen, toch een beetje aan te sturen op een mogelijk eerder dan verwachte renteverhoging, concludeerde de markt. Volgens econoom Lucy O'Carroll van vermogensbeheerder Aberdeen is het "een understatement om te zeggen dat dit een omslag is sinds de directe nasleep van het EU-referendum."
Volgens macrostrateeg Michael Metcalfe van State Street Global Markets is het "niet langer zeker dat het monetair beleid voor de rest van 2017 zo accommoderend kan blijven."
Op macro-economisch vlak was er donderdag verder aandacht voor de producentenprijzen in de eurozone, die in december sterker stegen dan verwacht, terwijl de wekelijkse aanvragen voor een werkloosheidsuitkering in Amerika juist sterker dan voorzien afnamen.
Olie werd vanochtend aanvankelijk duurder maar in de middaghandel veranderde het beeld. De maart-future op een vat West Texas Intermediate daalde 0,1 procent op 53,83 dollar. De april-future op een vat Brent steeg nipt 0,1 procent op 56,88 dollar.
De euro noteerde rond het slot in Europa op 1,0801 dollar. Donderdagochtend noteerde het muntpaar op 1,0783 en woensdagavond bij het slot van Wall Street op 1,0771. Het Britse pond is na het rentebesluit van de Bank of England gedaald ten opzichte van de dollar en de euro en noteerde op respectievelijk 0,8618 en 1,2528.