8 augustus 2016 - De Europese aandelenmarkten zijn maandag hoger gesloten, waarbij de Europese beurzen de opwaartse trend van vorige week na het BoE-rentebesluit en positieve Amerikaanse banenrapport wist vast te houden.
De EuroStoxx 50 sloot maandag 0,3 procent hoger op 2.982,92 punten, de Duitse DAX won 0,6 procent tot 10.432,36 punten, de Franse CAC steeg 0,1 procent tot 4.415,46 punten en de Britse FTSE 100 noteerde 0,2 procent hoger op 6.809,13 punten.
"Er was sprake van een wereldwijde risk-on-rally, waarbij de markt zich comfortabel genoeg lijken te voelen over een verkrapping van de monetaire beleid in de VS", aldus marktanalist Ipek Ozkardeskaya van Capital Group.
Vrijdag bleek uit cijfers van het Amerikaans ministerie van Arbeid dat het aantal banen in de VS in juli is gestegen met 255.000. De markt interpreteerde de beter dan verwachte data als een signaal dat de Federal Reserve op de korte termijn een renteverhoging zou kunnen overwegen.
"Toch zijn er neerwaartse risico's voor de groei van de wereldeconomie in overige macro-data te vinden", voegde Ozkardeskaya toe, refererend naar de tegenvallende export-data uit China.
Analist Jasper Lawler van CMC Markets merkte op dat de rally die vorige week donderdag begon na het rentebesluit van de Bank of England door is gesijpeld naar het begin van de nieuwe week. De Britse FTSE 100 brak tussentijds door het 6.800 punten-niveau, nadat uit data van Visa bleek dat de consumentenbestedingen in juli zijn gestegen, ondanks de risico's van de Brexit.
Op macro-economisch werd bekend dat de export in China in juli, uitgedrukt in yuans, met 2,9 procent is gestegen, terwijl de import met 5,7 procent daalde. Gerekend in dollars daalden de export en import wel, met respectievelijk 4,4 en 12,5 procent. Marktanalist Naeem Aslam van Think Forex noemde de cijfers "glansloos" en volgens hem roepen ze toch weer wat zorgen op over de Chinese economie.
Verder bleek de industriële productie in Duitsland in juni harder gestegen dan verwacht. De productie binnen de industriesector binnen de grootste economie van de eurozone nam met 0,8 procent toe op maandbasis, waar een stijging van 0,7 procent was voorzien.
De euro noteerde rond het slot van de handel in Europa ten opzichte van de dollar 0,1 procent lager op 1,1074, terwijl het Britse pond tegenover de greenback 0,2 procent daalde tot 1,3039.
September-futures op een vat West Texas Intermediate stegen 2,9 procent op 43,03 dollar, terwijl futures op een vat Brent 2,4 procent duurder werden op 45,33 dollar.