8 april 2016 - Het aandeel Gemalto heeft de afgelopen week op een vlak Damrak flink ingeleverd na het aangekondigde vertrek van de topman, nieuwe opdrachten ten spijt.
Olivier Piou, die al achttien jaar actief is bij Gemalto, zei dinsdag af te zullen treden als CEO. De topman kondigde aan per eind augustus met pensioen te gaan. Operationeel directeur Philippe Vallée zal per 1 september het stokje overnemen van Piou, op voorwaarde dat aandeelhouders instemmen met de benoeming.
Piou zal worden voorgedragen als niet-uitvoerend bestuurder van Gemalto.
Analisten van het Franse CM-CIC Market Solutions spraken van een verrassend vertrek van Piou. "Gemalto verliest één van zijn oprichters, wat onverwacht is", aldus de marktvorsers, die er evenwel niet op rekenen dat de digitale beveiliger een substantieel andere koers zal gaan varen. CM-CIC, dat een koopadvies heeft op Gemalto, bestempelde Vallée zelfs als "de ideale opvolger" van Piou.