30 maart 2016 - Wall Street opent woensdag naar verwachting hoger. Ongeveer een half uur voor opening noteerden de futures voor de Dow Jones index 0,5 procent in de plus, net als die voor de S&P 500 index. De futures voor de Nasdaq index stegen 0,6 procent.
"Yellen was dinsdag behoorlijk dovish en het is opvallend dat ze vooral lang stil stond bij waarom de Fed zo voorzichtig is, dus de risico's voor de economie", aldus marktanalist Bas van Geffen van Rabobank. Hoewel de voorzitter van de Amerikaanse centrale bank zich dus gematigd opstelde, moet dit volgens Van Geffen niet worden beschouwd als een signaal dat het beeld voor de Amerikaanse economie is verslechterd.
Rabobank verwacht nog steeds dat de Fed de rente in juni verder zal verhogen.
Uit het banenrapport van loonstrookjesverwerker ADP bleek voor de openingsbel dat de werkgelegenheid binnen de private sector in de Verenigde Staten in maart met 200.000 banen is toegenomen, tegen een neerwaarts bijgesteld aantal van 205.000 in februari. Eerder werd voor die maand een banengroei gemeld van 214.000.
Olie loopt weer op richting de 39 dollar per vat bij een lagere dollar, nadat de prijs voor een vat West Texas Intermediate dinsdag nog daalde tot 38 dollar. Dit gebeurde onder druk van de aanhoudende zorgen over de hoge wereldwijde olievoorraden. In het kader daarvan zal de markt uitkijken naar het wekelijkse rapport van The Energy Information Administration over de olievoorraden in de Verenigde Staten, dat een uur na de opening op Wall Street verschijnt.
De euro/dollar noteerde op 1,1318.