30 december 2015 - De Amsterdamse beurs zal woensdag op de laatste volle handelsdag van 2015 vermoedelijk onveranderd van start gaan. Futures handelden krap een uur voor opening vlak, nadat Wall Street dinsdagavond nog flink in het groen sloot en de Aziatische markten vanochtend een verdeeld beeld lieten zien.
Volgens vermogensbeheerder Cees Smit van Today’s Beheer en Brokers sloot Wall Street gisteren "enthousiast" en wordt er door de Amerikanen nog een eindejaarsrally "uitgeperst".
Een heel drukke dag belooft het niet te worden. In Europa staan een aantal prijspeil gerelateerde cijfers op de rol en uit Amerika komt nieuws over de huizenmarkt. De meeste aandacht zal vermoedelijk uitgaan naar de wekelijkse olievoorraden in Amerika. Maandag daalden de mondiale aandelenmarkten op een lagere olieprijs, terwijl dinsdag juist het tegenovergestelde het geval was.
Vermogensbeheerder Jan Willem Nijkamp van Fintessa Vermogensbeheer stelde dinsdag dan ook tegenover ABM Financial News dat de olieprijzen op dit moment "het enige" zijn dat de beurs stuurt.
Gelet op het wekelijkse rapport van het American Petroleum Institute dinsdagavond laat, dat voor afgelopen week wees op een stijging van de voorraden met 2,9 miljoen vaten, terwijl er een afname van 2,2 miljoen vaten was verwacht, houdt marktanalist Ron van der Does van IG er rekening mee dat het olierapport van de Energy Information Administration vanmiddag wel eens een teleurstelling kan worden. Volgens de analist wordt er gerekend op een voorraaddaling van 2,45 miljoen vaten. "Een afwijking in lijn met het API rapport kan verdere druk op olieprijzen betekenen", aldus Van der Does.
De euro/dollar werd verhandeld op 1,0933.